YakınPlanTV

İLK VE ORTAOKULLARA TATİL GELİYOR

İLK VE ORTAOKULLARA TATİL GELİYOR
6REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
45 views
12 Mart 2020 - 14:16
7REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Başkanlığında önceki gün yapılan Bilim Kurulu toplantısında ilk ve ortaokulların tatil edilmesi doğrultusunda görüş ortayı çıktığı ve kararın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bırakıldığı öğrenildi.

Toplantıda üniversitelerin eğitime ara vermesinin ise gündeme gelmediği belirtildi. YÖK Başkanı Yekta Saraç kararı valiliklerin vereceğini açıkladı.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran tarafından valiliklere gönderilen genelgede de etkinliklerin iptal edildiği duyuruldu

Yazıda “Bu kapsamda virüsün etkilerinden korunmak amacıyla resmi ve özel okul ve kurumlarda öğrenci, öğretmen ve okul yöneticilerinin katılımıyla yapılması planlanan il ve ilçe, ulusal ve uluslararası düzeydeki toplantı, çalıştay, sempozyum, konferans, forum, ödül töreni, spor müsabakası, yarışma gibi sosyal etkinlikler tedbiren iptal edilmiştir.” denildi.

Bilim adamları Türkiye’de virüsün henüz salgın hale gelmediğini ancak yaygınlaşmasının kaçınılmaz olduğunu belirterek hasta ve yaşlıların olabildiğince dışarı çıkmamalarını istedi.

8REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.