YakınPlanTV

KORONAVİRÜS PARALARI TEMİZLETİYOR!

KORONAVİRÜS PARALARI TEMİZLETİYOR!
6REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
8 views
16 Şubat 2020 - 2:32
7REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çinli yetkililer cumartesi günü yaptıkları açıklamayla koronavirüsün bin 500’den fazla kişiyi öldürdüğünü duyurmuştu.
Bunun ardından Çin, yeni koronavirüsün yayılmasını engellemeye yönelik çabaların bir parçası olarak kullanılmış banknotları mor ötesi ışıkla mikroplardan arındırarak karantinaya almaya başladı.

Çin Merkez Bankası üst düzey yönetimi düzenlediği basın toplantısında, bankaların banknotları temizlemek için morötesi ışınlar ile yüksek sıcaklıklar kullandığını ve paraları en az bir hafta kapalı ortamda tuttuklarını söyledi. Bu süre bölgelerdeki salgının önemine göre değişiyor. Banknotlar daha sonra tekrar dolaşıma sokuluyor.

Yaklaşık yüz bin kişiye bulaşan ve en az yirmi ülkeye yayılan virüs kamusal alanları temizleme ve insanlar arasındaki temasın asgariye düşürülmesi konusunda telaşa neden oldu.

Çin genelinde eczanelerde, ocakta Vuhan’da karantinanın duyurulmasından sadece günler sonra dezenfektanların ve yüz maskelerinin tükendiği belirtilmişti. Virüsün ilk Vuhan’da ortaya çıktığı düşünülüyor.

MENDİL KULLANIN
Ofis binalarında asansörlere mendil paketleri konarak çalışanların butonlara basarken mendil kullanması isteniyor.

Çin Merkez Bankası Başkan Yardımcı Fan Yifei cumartesi ünü gyaptığı açıklamada bankalara mümkün olan en kısa sürede yeni banknotları hazırlamaları çağrısının yapıldığını söyledi. Fan, önlemlerin “nakit kullanırken halk sağlığını ve güvenliğini korumak için alındığını” ekledi.

8REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.