YakınPlanTV

EMEKLİ, BANKALARIN KAFASINI KARIŞTIRDI

6REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EMEKLİ, BANKALARIN KAFASINI KARIŞTIRDI
18 views
16 Şubat 2020 - 12:09
7REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

On üç milyon dolayında emeklinin dört gözle beklediği promosyon konusunda Türkiye Bankalar Birliği; “Henüz çalışma yok” derken, emeklinin talebi iktidarı da, bankacıları da şaşırttı.

Bankaya yatan maaşları karşılığında ilk olarak 2017 yılında 300 – 400 lira promosyon alan emekliler çeşitli platformlarda yeni promosyonun bin liradan az olmaması gerektiğini dile getirince bankacıların kafası karıştı.

“SADAKA İSTEMİYORUZ!”
Öte yandan 7 emekli derneğinden oluşan Türkiye Emekliler Platformu, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Türkiye Bankalar Birliği arasında bu ay yapılacak banka promosyonu görüşmelerinin tarafı olmak istedi.
Platform; “Sadaka istemiyoruz. Yatan paramızın karşılığı verilsin” açıklamasını yaparken minimum talep bin lira olarak gösterildi.

Türkiye Emekliler Derneği, Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği, Türkiye Emekli Subaylar Derneği, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği, Tüm Sivil Emekliler Derneği, Tüm Bağ – Kur Emeklileri Derneği ve Türkiye Emekli Emniyet Müdürleri Derneği’nden oluşan Türkiye Emekliler Platformu, geçen hafta banka promosyonu gündemiyle toplandı.

“BİZE DE DANIŞILSIN!”
Platformun dönem sözcülüğünü yapan Tüm İşçi Emeklileri Derneği Başkanlığı’ndaki toplantıda, bu ay SGK ile Türkiye Bankalar Birliği arasında görüşmeleri başlayacak banka promosyonu ele alındı. Toplantıda, emeklilerin mevcut banka promosyonu rakamlarının düşük kaldığı tespitini görüşen platform üyeleri, promosyon görüşmelerinde emeklilerin de masada olması ve yeni rakamların ihtiyaçlar doğrultusunda belirlenmesi talebini benimsedi.

Platform üyeleri, promosyon görüşmelerinde yer almak için SGK ve Türkiye Bankalar Birliği nezdinde girişimlere başlama kararı da aldı.

8REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.