YakınPlanTV

BANK ASYA DOĞURDU: HEYMAN

BANK ASYA DOĞURDU: HEYMAN
6REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
136 views
16 Şubat 2020 - 7:57
7REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

FETÖ’nün para makinaları firarda da boş durmuyor. Örgüte gelir sağlamak amacıyla “HEYMAN” adında banka kurmak için kolları sıvayan ekip Londra’yı merkez seçti.

Koza İpek Grubu’nun sahibi, eski medya patronu Akın İpek tarafından desteklendiği öne sürülen HEYMAN adlı banka kuruluş aşamalarının büyük bölümünü tamamlayıp İngiltere Maliye Bakanlığı’ndan gerekli izinleri de almış durumda.
HEYMAN yönetiminde ilk göze çarpan isim FETÖ’den firari sanıklardan Selman Türk.

ADİL ÖKSÜZ’ÜN AKRABASI
15 Temmuz kalkışmasının önemli kurgulayıcılarından Adil Öksüz’ün akrabası olan Selman Türk, diğer yandan Adil Öksüz’ün kardeşi Azize Türk ile de akraba akrabalık bağı var.

Bankanın kuruluş aşamasında olan internet sitesinde , Goldman Sachs Yatırım Bankası Türkiye Masası’ndan Selman Türk’ün ardından dikkat çekici isimler de sergilenmiş.

ÖNEMLİ İSİMLER

Bunlardan biri de FETÖ’nün İngiltere’deki önemli adamlarından Mehmet Çabuk.

Örgüte ait pek çok vakıf ve derneğin kurucuları arasında yer alan isimlerden. FETÖ’ye bağlı 2006’da kurulan Fellowship Educational Society’nin yöneticilerinden.

Örgüte ait pek çok vakıf ve derneğin kurucuları arasında yer alan isimlerden olan Huzeyfe Borazan ise Mehmet Çabuk ile birlikte FETÖ’ye bağlı, 2006 yılında da kurulan Fellowship Educational Society’nin yöneticilerinden.

İYİ İNSANLAR!

Kuruluş aşamasındaki FETÖ bankasının yönetiminde a Barry Donegan ve Heather Butler isimleri yer alıyor. Bankanın internet sitesinde “İngiltere’de bir banka olmak için başvuru sürecindeyiz”  duyurusu var.
Bankanın sloganı; “İyi insanlar için iyi bir banka kuruyoruz.” şeklinde…

8REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.