YakınPlanTV

ABDÜLLATİF ŞENER, FETÖCÜ BAKANIN ADINI VERDİ!

ABDÜLLATİF ŞENER, FETÖCÜ BAKANIN ADINI VERDİ!
6REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
25 views
16 Şubat 2020 - 9:34
7REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, 2004 yılındaki Milli Güvenlik Kurulu’nda (MGK) AKP’li bir bakanın FETÖ ile mücadelede tavsiyelerde bulunulan MGK kararını imzalamadığını öne sürdü.

Halk TV’de Türkiye Nereye adlı programa katılan Şener, 2004’teki FETÖ ile mücadele tavsiye kararını o gün MGK toplantısında olan bir bakanın imzalamadığını söyledi.

CHP Konya Milletvekili Şener, şunları söyledi:

* 2004’teki FETÖ ile mücadele tavsiye kararını o gün MGK toplantısında olan bir bakan imzalamadı.

* O bakan, o dönem Başbakan Yardımcısı olan Mehmet Ali Şahin’di.

ARALARI HEP BOZUKTU

Abdüllatif Şener ile Mehmet Ali Şahin’in aralarının her zaman bozuk olduğu ise Başkent siyasi çevrelerince bilinen bir gerçek.
2018’in Nisan ayında Şahin’in gazetelerde de yayınlanan şu anısı ikilinin arasının iyice bozulmasına neden olmuştu:
ŞAHİN ANLATIYOR:

“İlk ayrılanlardan bir tanesi Abdüllatif Şener’dir. Bizden ayrıldı ve parti kurdu. O sırada erken seçime gidiliyordu. Listede yer almayan bir milletvekili arkadaşım bana gelip “Biraz önce Abdüllatif Bey’e de uğradım. ‘Milletvekili adayı olmadığına üzülme, hatta sevin. Çünkü bunlar gidici’ dedi” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Ben de “Böyle şeylere inanma, Abdüllatif böyle şeyler söylemez” dedim. Ama daha sonra, “Bunlar darbeyle gidecekler, gerekirse kapatılacaklar” diye şeyler söylemiş. Demek ki AK Parti hakkında o sırada oluşturulan birtakım kumpasların içerisindeydi veya bunlardan haberdardı. Kendiliğinden gitti, biz kovmadık. Hüseyin Çelik, kendisi aday olmadı. En son Afyon’da eski arkadaşlarımızla bir araya geldik. Orada Hüseyin Çelik de vardı. Dolayısıyla, bizden bir arkadaşımız ayrılmışsa, o kendi tercihiyle ayrılmıştır. Kimseyi partiden kovmuş değiliz. Partiyi kuranlar olarak büyük çoğunlukla yine birlikte hareket ediyoruz.”

8REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.