YakınPlanTV

İKİDE İKİ… YİNE KILIÇDAROĞLU’NUN DEDİĞİNE GELDİ

İKİDE İKİ… YİNE KILIÇDAROĞLU’NUN DEDİĞİNE GELDİ
6REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
79 views
13 Ocak 2020 - 16:37
7REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya karmaşasında Kılıçdaroğlu’nun ‘Arabulucu’ önerisine sert çıkmıştı. Putin ile görüşmesinden sonra kabul etti. Şimdi de yine karşı olduğu ‘BM gücü gitsin’ önerisi için BM’ye çağrı yaptı. Yani Kılıçdaroğlu’nun iki önemli önerisi üzerine hakaretler yağdırırken, şimdi her ikisini de kabul ederek CHP liderinin dediğine geldi.

 AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, İtalya Başbakanı Conte ile Saray’da görüştü. Ardından da basın toplantısına geçildi.

ÖNCE ATEŞKESİ KABUL ETTİ

Görüşmede ağırlıklı olarak Libya’daki gelişmeleri ele aldıklarını, Suriye konusu ve ikili ilişkileri değerlendirdiklerini bildiren Erdoğan, heyetlerin Moskova’da görüşmelerine devam ettiğini anımsatarak, “Bu çerçevede yakın zamanda bir ateşkes antlaşmasının imzalanmasını özellikle temenni ediyorum. İtalya’nın bu kulvarda gösterdiği çabaları da takdirle karşılıyoruz” dedi.

SONRA DA BM GÜÇLERİNİ

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile yaptığı görüşmeyi hatırlatan Erdoğan, “Gerekirse burada BM’nin bir görevlendirme yapması, ateşkes sürecinin güçlü bir şekilde devamı bakımından, gözlemci olma noktasında isabetli olacaktır.” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılçdaroğlu’nun “Libya’daki mevcut yönetimi, Birleşmiş Milletler (BM) meşru hükümet olarak kabul ediyor. Türkiye’nin, BM’ye başvurarak Libya’da barış gücü oluşturulması talebinde bulunması en doğru olanıdır” sözlerine de karşı çıkmıştı.

NE DEMİŞTİ

Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun önerileri üzerine “İnanın uluslararası hukuku bu adam bilmiyor! Yav, bir tarafta darbeci var, bir tarafta meşru hükümet var. Meşru hükümetle darbeci arasında arabulucu olunur mu? Ha her iki taraf meşru olur, orada kalkarsın arabulucu olmanın yollarını ararsın” demişti.

YAKINPLAN YORUM

Saray’daki Sayın Partili Cumhurbaşkanı. Kendi ülkende, muhalefet partisinden gelen her öneriyi daha başından, ön yargılı bir şekilde, düşman gibi görerek hemen geri çeviriyorsun. Sonra araya yabancı birileri giriyor, reddettiğin şeyleri hemen kabul ediyorsun. Neden?

Size mutlaka Trump ya da Putin mi söylesin ne yapacağınızı… Kötü mü oldu gelinen nokta. Hayır, gayet de iyi oldu. Ama bu iki öneriyi zaten kendi ülkende sana yapanlar vardı. Türkiye’nini çıkarları için, iç politikadaki kin ve nefretinizi artık bir yere bırakın. Böylece devlet adamı olursunuz.

8REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.