YakınPlanTV

CHP ANKARA İL BAŞKANI GÜVENER ADAYLIĞINI AÇIKLADI

CHP ANKARA İL BAŞKANI GÜVENER ADAYLIĞINI AÇIKLADI
6REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
1.280 views
13 Ocak 2020 - 13:39
7REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener, adaylık konusunda, “tarlada izi olan bir il başkanı olarak, güven tazelemek isterim” dedi.

CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener, yeni dönemde de aday olmak istediğini açıkladı. Cumhuriyet Halk Partisi kültürü ile yetişmiş ve parti neferliğinden İl Başkanlığına kadar her düzeyde görev yapmış biri olduğunu belirten Güvener “25 yıl sonra Ankara’nın kazanılmasını sağlayan İl Başkanıyım. Mutfaktaki başarımız, tartışmasız bütün taraflarca kabul görmektedir. Tarlada izim var; harmanda da yüzüm olacaktır elbette” dedi.

31 Mart seçimlerinde, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığının kazanılmasını sağlayan İl Başkanı olarak, güven tazelemek istediğini kaydeden Güvener “Dolayısıyla yeni bir döneme doğru yol alırken, halen yürütmekte olduğum İl Başkanlığı görevi için yeniden aday olmam, benim en doğal hakkımdır.” diye konuştu.

Güvener, şöyle devam etti:

Cumhuriyet Halk Partisi üyesi herkes bilir ki, her düzeyde kongrelerin iradesinin üstünde bir irade yoktur. Bununla birlikte uyguladığı stratejik hamle ile Ankara ile birlikte İstanbul’u ve toplam 11 Büyükşehrin kazanılmasında özel bir rol üstlenen Sayın Genel Başkanımızın Ankara’daki örgütsel süreçlere bakışı da bizim için dikkate değerdir.

Hedefimiz, Cumhurbaşkanlığını da kapsayan genel seçimleri kazanmak ve demokratik, laik, sosyal hukuk devletini inşa edecek olan güçlendirilmiş parlamenter sistemi yeniden kurmaktır.

25 yıl sonra seçim kazanmış; farklı politik güçleri aynı odak noktasında buluşturmuş ve bunu sandığa yansıtarak, sandıktan çıkarmasını bilmiş bir İl Başkanı olarak, elbette yeniden adayım. Elbette güven tazelemek isterim.

CHP Ankara il başkanlığına daha önce de Ayhan Yalçınkaya aday olduğunu açıklamıştı.

8REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.