YakınPlanTV

BUNLARIN GÖZÜNÜ PARA HIRSI BÜRÜMÜŞ

6REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BUNLARIN GÖZÜNÜ PARA HIRSI BÜRÜMÜŞ
93 views
13 Ocak 2020 - 13:18
7REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca “Ulaştırma ve Altyapı Bakanı’nın görevi kanunda düzenlenmiştir. Kentsel rant oluşturmak gibibir görevi yok. Bu kadar paralamasın kendisini.” dedi.

Gülizar Biçer Karaca Ulaştırma ve Altayı Bakanı Cahit Turhan’ın Anadolu Ajansı editör masasında sorulara verdiği yanıtta İstanbul’a yapılması planlanan kanal için “Rant” yaratıyoruz sözlerini değerlendirdi.

Karaca “Bakanı’nın açıklamalarına bakacak olursak, gözü paradan başka bir şey görmüyor.  Öyle ki, emlak spekülatörü gibi; “Kanalın yapılması ile söz konusu alanın emlak değerinin 10 katına çıkacağını iddia eden Ulaştırma Bakanı aynı kanalın Sakarya’ya yapılması durumunda bu kadar yüksek rant sağlanamayacağını” ifade etmekte çekince görmüyor.

Oysa ki bu alan, 5 Milyon İstanbullunun su ihtiyacının karşılandığı sahanın mevcut olduğu, ekosistemin muhakkak korunması gereken bir alan” dedi

Karaca şöyle devam etti:

Kanunun verdiği yetkiyi kötüye kullanarak 418 adet (13.437.022,67 m2) taşınmazın mera niteliğini kaldıran Bakan, Kanal hakkında verilen olumsuz kurum görüşlerini sümen altı etmekte, televizyon kanallarında emlak spekülatörü gibi bilgiler vererek, kanalın değil, arazinin reklamını yapmaktadır. Bakan Kanunda olmayan görevleri üstlenmiş durumda, bu yoğunlukta yeğenini ihmal ediyor diye kaygılanıyoruz

8REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
    EN ÇOK KAYBEDENLER
      EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
        BUGÜN 1000TL NE OLDU?
        • -

          BORSA

        • -

          DOLAR

        • -

          EURO

        • -

          ALTIN

        KUR ÇEVİRİCİ

        Para Birimi

        Çevrilecek Para Birimini Seçin

        Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.