YakınPlanTV

MHP LİDERİ BAHÇELİ’DEN ÇARPICI ‘ESAD’ AÇIKLAMASI

MHP LİDERİ BAHÇELİ’DEN ÇARPICI ‘ESAD’ AÇIKLAMASI
6REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
46 views
12 Ocak 2020 - 11:43
7REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

MHP’nin Ankara kampı sona erdi. Kapanış konuşmasını yapan Genel Başkan Devlet Bahçeli, iç ve dış politikada esti gürledi. Yaptığı açıklamalar ile yine şaşırtan Bahçeli’nin hedefinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Suriye Devlet Başkanı Esad vardı.

ESAD’IN TASFİYESİ ZARURETTİR

AKP’nin politikalarına tam destek veren Bahçeli, Suriye ile ilgili dikkat çeken konuşmasında, “Cinayet makinesi olan Esad’ın varlığı Suriye’deki çözümsüzlüğün ana sebebidir. Çözümün adresi tüm tarafları içini alacak bir anayasadır. Sandık ve demokrasi sonuç vermezse Esad’ın tasfiyesi mutlak anlamda zarurettir. Libya’da Hafter’le saf tutanlar Suriye’de Esad’a, Mısır’da Sisi’ye yanaşırlar” dedi.

İKTİDAR SÖZCÜSÜ GİBİ KILIÇDAROĞLU’NA YÜKLENDİ

Bahçeli’nin hedefinde CHP ve Genel Başkanı Kılıçdaroğlu da vardı. Bahçeli, iktidar sözcüsü gibi konuşurken, şunları söyledi:

“Bu CHP’nin Türkiye’nin yararına ne varsa karşısında hizalanan odaktır. CHP’nin Libya tezkeresine karşı çıkması ayıp ve arızalı bir üsluptur. Kılıçdaroğlu salladıkça sallamaktadır. CHP Genel Başkanı kuru sıkı atmaktadır Fizan’ın yerini gösterin deseniz gösteremez. Fizan yerine Filipinleri gösterir. Fizan ne Hafter’in kontrolünde ne de Libya’nın güneyindedir.
CHP’nin sicili kabarıktır Kılıçdaroğlu’nun sözleri yalandır. Türkiye Libya’da huzurun yanındadır. Türkiye’nin Libya’da bulunması milli şuurun harfiyen gereğidir.”

FETÖ’DE HEDEF SAPTIRDI

Bahçeli, sürekli dile getirdiği “Fetö’nün siyasi ayağı da ortaya çıkarılmalı” sözlerinde de hedef saptırdı. AKP’ye söz söylemeyen Bahçeli, hedefe CHP’yi oturttu. Bahçeli, “FETÖ’nün siyasi ayağı temizlenmelidir açıklamamızı çarpıtıp FETÖ’nün kiminle hedef birliği yaptığını görmezler. FETÖ’nün CHP’de inşa ettiği düzeni bilmezler” diye konuştu.

8REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.