YakınPlanTV

DOSYALAR SAVCILIĞA TESLİM EDİLDİ

6REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
DOSYALAR SAVCILIĞA TESLİM EDİLDİ
199 views
11 Ocak 2020 - 9:37
7REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesinde geçmişe yönelik yolsuzluk ve usülsüzlüklerin ardı arkası kesilmiyor. Şimdi de 550 milyon liralık usülsüz harcama ortaya çıkarıldı. Sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Ankara Büyükşehir Belediyesinde geçmişe yönelik yolsuzluk ve usülsüzlüklerin ardı arkası kesilmiyor. Şimdi de 550 milyon liralık usülsüz harcama ortaya çıkarıldı. Sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş  50’den fazla FETÖ ve imar rantı dosyasının cumhuriyet savcılığına intikal ettirildiğini söyledi. Öte yandan Ankara Büyükşehir Belediyesi personelinin 550 milyon liralık usulsüz harcama yaptığı da ortaya çıktı. Söz konusu olay hakkında hazırlanan dosyalar da savcılığa teslim edildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü için verdiği yemekte gazetecilerle bir araya geldi.

“Başkentgaz korunuyor”

Ankaralıların peşin parayla aldığı doğalgaza gelen zammın daha sonra tüketicilere yansıtılmasıyla ilgili haksızlık konusunda  belediyenin bir çalışması olup olmadığı sorulan Başkan Yavaş şöyle dedi:

Ben daha önce, belediye seçimlerinden önce dava açmıştım.  O karar Bakanlar Kurulu tarafından alındığı için dava Danıştay’da görülüyor hala. Yürütmeyi durdurmayı da reddettiler.  Şimdi de tüketici mahkemesine benim böyle bir borcum yok diye dava açtım, o da emsal olacak. Zamların geriye dönük olarak işlemesi çok garip bir karar. O  zaman aynı şeyi benzine de yap, benden neyin parasını istiyorsunuz yani? O davayı kazanacağım diye düşünüyorum.  Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nda garip kararlar çıkıyor, firmaları koruyorlar.

USULSÜZ PERSONEL HARCAMASI OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Göreve  başladıktan sonra yaptığı icraatlarla Ankaralılardan aldığı destek daha da büyüyün Yavaş  Ankara Büyükşehir Belediyesinde 50’den fazla FETÖ ve imar rantı dosyası olduğunu ve  bu dosyaların savcılığa intikal ettirildiğini söyledi.

Müfettişlere yaptırdığı incelemede belediye kasasında olması gereken 550 milyon liranın da personel tarafından usülsüz harcandığı ortaya çıktı. Başkan Yavaş milyon liralık usulsüz harcama dosyasının da Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına teslim edildiğini açıkladı.

Başkan Yavaş “Medyayı nasıl görüyorsunuz sorusuna”? ise “Maalesef durum pek iyi değil. Sebebi şu; tartışma programına çıkanlar ya kötülemek ya da övmek için çıkıyor. Rasyonel tartışmalar yok. Televizyona çıkan tartışan insanların bilimsel altyapısı olması lazım” değerlendirmesinde bulundu.

ANKARA’DA YENİ DÖNEM E-DEMOKRASİ

Yavaş yeni dönemli ilgili olarak da “Belediyenin mobil uygulamasında e-demokrasi dönemine geçiyoruz. Bu büyük bir olay,  mesela sadece bir bölgede oturan insanlara şunu mu bunu mu yapalım diye soracağız.  Belediyenin asli görevi zaten budur halktan alınan parayı halkın isteğine göre harcamak. Mobil uygulamada kapatamayacağınız bir bildirim türü olacak. Afet anlarında size direkt bildirim gelecek ve siz bir şey var diye o bildirime bakacaksınız.” Dedi.

 Yavaş sosyal yardımların süreceğini ancak toptancıdan almak yerine direkt olarak üreticiden-köylüden alacaklarını söyledi

Aynı zamanda Sinan Aygün’ün de avukatlığını yaptığı ortaya çıkan Mehmet Ali Alan’ın sözleşmesini feshettiğini teftiş başlattığını kaydeden Mansur Yavaş “Maalesef   dosyaların detaylarına giremiyoruz, sadece büyükşehirin 35 bin dosyası var. EGO’nun ASKİ’nin ve şirketlerin hariç.  Zaten savcılığa verdik. Ama Mehmet Ali Alan çok ciddi bir para almış onu söyleyebilirim” dedi.

8REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.