YakınPlanTV

KANAL İSTANBUL RESTİ: “KUSURA BAKMA YAPAMAZSIN”

KANAL İSTANBUL RESTİ: “KUSURA BAKMA YAPAMAZSIN”
6REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
60 views
10 Ocak 2020 - 19:10
7REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kanal İstanbul Projesi’ne dair bir çalıştay düzenledi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de Kanal İstanbul’un ilk kez kamuoyuna açık bir şekilde tartışıldığı çalıştaya katılanlar arasında yer aldı.

Çalıştaya katılan bilim adamları 4 farklı salon, 8 ayrı panelde, 40 bilim insanı Kanal İstanbul’la ilgili fikirlerini paylaştı.

İSTANBUL KANAL İSTANBUL’A MECBUR DEĞİLDİR

Açış konuşmasını yapan İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İstanbul, Kanal İstanbul’a mecbur bir şehir değildir. Ama İstanbul, duran metro yatırımlarını başlatmaya, çok daha fazla yeni metro ve kent içi ulaşım alternatifleri için yatırım yapmaya, onlarca yıldır çözülememiş trafik sorununu bütün medeni metropoller gibi çözmeye mecburdur” dedi.

İSTANBUL SAKAT KALACAK

İmamoğlu şöyle devam etti: “Kanal İstanbul, mecbur olmadıkça hiç kimsenin asla evet demeyeceği, çok büyük ve çok riskli bir ameliyat.  Tamamıyla yanlış bir ameliyat. İstanbul kesip biçilecek. İstanbul’un hayati sistemleri zarar görecek. İstanbul’un bazı bölgeleri felç olacak. Kimi yerleri sakat kalacak. Bir şehri böyle riskli, böyle ölümcül bir ameliyata sevk edenler, ‘Siz ne derseniz deyin, bu ameliyat yapılacaktır’ diyemezler.” 

İSTANBUL’DAN İNTİKAM ALMA PROJESİ

Çalıştay’a katılan İYİ Parti Genel başkanı Meral Akşener ise, projenin intikam projesi olduğunu savunarak şunları söyledi:

“Ekrem Başkanı çok dikkatle dinledim. Çok doğru, çok haklı sorular sordu. Çünkü o soruların cevabı yok. Biz de bazı sorular soralım: Bu bir talep üzerine mi ortaya konuldu, ekonomik bir ihtiyaç mı var? Hayır. Herhangi bir bilim insanıyla çevre konusunda, su konusunda, Montrö konusunda konuşulmuş mu? Hayır. Türkiye büyük kazançlar sağlayacak mı? Hayır. İstanbulluyu ferahlatacak mı? Hayır. Fatih Sultan Mehmet’in vasiyetine uygun mu? Hayır. Bütün bunlar niye oluyor. İstanbullu, 31 Martta Ekrem Başkanı seçtiniz sinirini bozdunuz, 23 Haziran’da bir daha seçtiniz sinirini iki kere bozdunuz. Bu İstanbulludan intikam alma projesidir. Sebebini soruyorsun ya Ekrem Başkan, sebebi sensin. İstanbul’u kazandın, sinirini bozdun.”

KUSURA BAKMA YAPAMAZSIN

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise şöyle konuştu:

“Türkiye açısından büyük sorunlar doğuracak bir olayı tartışıyoruz. Bir kişinin dayatması üzerine tartışıyoruz. Ailelerin öncelikleri vardır. Bir toplumun öncelikleri vardır. Bir devletin öncelikleri vardır. Bunlar planlamayla olur” diyen Kılıçdaroğlu, “Planı kim yapar o toplumun insanları, mühendisleri, ekonomistleri ayni liyakat erbabı olan kişiler bir toplumun önceliklerini belirlerler. Peki bu projenin önceliklerini kim belirliyor? Hayır ben bunu yapacağım diyenler belirliyor. Kusura bakma yapamazsın.”

8REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.