YakınPlanTV

ANKARA’NIN BAYRAMI KUTLU OLSUN

ANKARA’NIN BAYRAMI KUTLU OLSUN
6REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
101 views
26 Aralık 2019 - 14:48
7REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atatürk’ün  Ulusal Kurtuluş Mücadelesini başlatmak üzere  Ankara’ya gelişinin 100.Yıldönümü coşkuyla kutlanacak.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yayınladığı mesajda “27 Aralık  Ankaralıların Bayramıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Millî Mücadele’yi başlatmak için Temsil Heyeti ile birlikte Ankara’ya geldiği gündür. Ne mutlu bize ki, bu anlamlı günün 100. yılını kutlamak bizlere nasip oldu. Kentimizin doğrudan kendisine ait tek 100. yıl kutlaması olan “Atatürk’ün Ankara’ya Gelişi”nin yıl dönümü tüm hemşehrilerimize kutlu olsun” dedi.

Göreve başladığı günden itibaren, Ankara’yı, dünya başkentleriyle yarışacak bir başkent yapmak Ankaralılarla birlikte çalıştığını anımsatan Yavaş  şöyle devam etti:

“Hedefimiz; ortak akıl ile şeffaf, katılımcı ve denetlenebilir bir yönetim anlayışını buluşturup tarihiyle, kültürüyle, sanatıyla, turizmiyle, sanayisiyle ve kırsal kalkınmasıyla Ankara’yı Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasına yakışır bir kent haline getirmektir.

Bu vesileyle herkesi 100 yıl önceki gibi, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü hep birlikte karşılamaya davet ediyorum. Bütün Ankaralıları 27 Aralık Cuma günü saat 15.00’te Genelkurmay Kavşağı’ndan başlayacak olan kortej yürüyüşüne, akşam saat 19.00’da ise Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenecek olan tiyatral gösteri ve Manga konserine bekliyorum.

8REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.