YakınPlanTV

“BİR KİŞİ DEĞİL, 16 MİLYON İNSAN BİLİR”

“BİR KİŞİ DEĞİL, 16 MİLYON İNSAN BİLİR”
6REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
83 views
13 Aralık 2019 - 13:01
7REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Otur, işine bak” sözlerine, “Ben, burada oturmak için seçilmedim. Bence en iyisini 16 milyon bilir” karşılığını verdi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2020 bütçesinin onaylandığı Meclis toplantısı ardından gazetecilerin, gündeme ve oturuma ilişkin sorularını yanıtladı. İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Sen otur, işine bak” sözlerine, “Bu cümlenin bir başka açılımı, ‘En iyisini ben bilirim’ demektir. Bence, en iyisini bir kişi değil, 16 milyon insan bilir” karşılığını verdi.
İmamoğlu, şönleri söyledi:
“Uzun zaman geçti Sayın Cumhurbaşkanı’nın belediye başkanlığından bu yana. Belediye kanununun 18. Maddesi, ‘Belediye başkanı; belediye teşkilatının, beldenin ve belediyenin haklarını, menfaatlerine korur’ der. Ben, burada oturarak, çalışmayarak, iş üretmeyerek belediye başkanlığı yapmak için seçilmedim. Ben toplumun menfaatlerini ve haklarını korumak için belediye başkanı seçildim. ‘Sen otur işine bak’ cümlesinin bir başka açılımı, ‘En iyisini ben bilirim’ demektir. Bence en iyisini 16 milyon bilir. Süreci sonuna kadar takip edeceğim. Toplumun menfaati için çalışacağım. Ve bu süreçle ilgili 16 milyon insanın, en son noktasına kadar bilgileri elde etmesini sağlayacağım. Bu işi çok iyi bilen insanlardan faydalanacağız. Bu işi çok sesli bir şekilde toplumun önünde dile getireceğiz. Toplumun kararını, toplumun menfaatini, yine toplumla, ortak akılla vereceğiz. Bütün bunları yapmamızın sebebi, aslında yaşadığımız seçimin bize verdiği en değerli kısmı, susmamak, konuşmak. Herkes konuşacak. Ben de onların temsilcisi olarak her zaman konuşacağım. Buna alışmak istemeyen kim varsa, bu sürece alışsa iyi olur. Daha fazla sesimiz çıkacak.”

“İSTANBUL’A İHANET EDEMEYİZ”

Erdoğan’ın, “Kanal İstanbul, dünyada büyük sükse yaratacak. CHP’nin takoz siyasetine boyun eğmeyiz. Her şeye rağmen 2023 hedefimiz arasına giremeyecekler” sözleri de anımsatılan İmamoğlu, “Biz, birileri sükse yapsın diye İstanbul halkına ihanet edecek, yarın pişman olacakları hiçbir projeye, ‘Evet’ demeyeceğiz” dedi.

İHALE SÜREÇLERİ ARAŞTIRILACAK

Çöp suyu nakliye ihalesinin, geçen yıla göre, yarı yarıya fiyat farkının ortaya çıktığı belirtilerek, “Geçen yıl bu iş neden 2 katı fiyatına yapıldı?” diye sorulan Ekrem İmamoğlu, “Tüm soru işareti ne varsa aklınızda, benim net talimatım vardır. Arkadaşlarım, bütün bu ihale süreçleriyle ilgili soruşturma süreçlerini başlatıyorlar. Bu süreçlerin idari anlamda soruşturma süreçleri başlatılacaktır ve takip edilecektir” yanıtını verdi.
İmamoğlu, belli çaptaki bütün açık ihalelerin naklen olarak yayınlamayı planladıklarını sözlerine ekledi.

8REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.