YakınPlanTV

ESKİŞEHİR’DE KARDEŞ FRANKFURT TİYATROSU

ESKİŞEHİR’DE KARDEŞ FRANKFURT TİYATROSU
6REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
76 views
11 Aralık 2019 - 8:44
7REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tiyatro Frankfurt, ‘Kim Geldi’ adlı komedi oyunu ile Eskişehirli tiyatro severler ile buluştu

Kardeş şehir anlaşmaları ile dünyanın dört bir yanında önemli kentler ile iyi ilişkiler kuran Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, sanat alanında da bu ilişkileri kullanarak Eskişehirlilere farklı deneyimler yaşatıyor. Son olarak kardeş şehir Frankfurt’tan gelen Tiyatro Frankfurt ‘Kim Geldi’ adlı komedi oyunu ile Eskişehirli tiyatro severler ile buluştu.
Süpervizörlüğünü duayen oyuncu Ayla Algan’ın üstlendiği oyunu Zeynep Yıldız yazıp yönetti. Geleneklerine sıkı sıkıya bağlı bir anne, onun sözünden çıkmamaya özen gösteren oğlu ve Berlin’de uzun yıllar yaşamış ve Avrupa kültürüyle yetişmiş olan gelini arasında geçen entrika dolu macerayı sahneye taşıyan oyun Eskişehirliler tarafından beğeni ile izlendi.

UZUN YILLAR SÜRECEK İŞBİRLİĞİ

Oyun bitiminde bu sanatsal buluşmanın anısına hazırlanan plaketi Tiyatro Frankfurt oyuncularına takdim eden Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Ali Eyidoğan, “Kardeş şehir Frankfurt’tan gelen sanatçı dostlarımızı ağırlamaktan mutluluk duyduk. Şehir tiyatroları olarak Mart ayında gerçekleşecek olan Frankfurt Türk Tiyatrosu Festivali’ne davet edilmek de bizi çok memnun etti. Bu davetin uzun yıllar devam edecek bir işbirliğine dönüşmesini temenni ediyorum. Sayın Hocamız Yılmaz Büyükerşen’in de her zaman ifade ettiği gibi kardeş şehir ilişkileri iki kent arasındaki dayanışmayı arttıran, kültürleri birbirine yakınlaştıran önemli iş birlikleridir. Bizler de Eskişehir Şehir Tiyatroları olarak Mart ayında Frankfurt’ta, şehrimizi en iyi şekilde temsil edeceğiz” dedi.

8REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.