YakınPlanTV

VAKIFBANK’A GECE OPERASYONU!

VAKIFBANK’A GECE OPERASYONU!
6REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
199 views
04 Aralık 2019 - 5:34
7REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Daha önce Türkiye Varlık Fon’u bünyesine alınan ve ülkenin en büyük 5 bankasından biri olan Vakıflar Bankası’nın yüzde 58.5 oranındaki hissesi Hazine ve Maliye Bakanlığı’na devredildi.

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararına göre Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne ait olan bankanın yönetim kurulu başkanlığına bir süre önce AKP’li eski İçişleri bakanı Abdülkadir Aksu, getirilmişti. Bankanın yönetim kurulu üyeleri AKP’li siyasetçilerden oluşuyor.

Resmi Gazete yayınlanan karara göre Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından idare edilen yüzde 58.5 oranındaki A ve B grubu hisseleri, bir hafta içinde Hazine ve Maliye Bakanlığı’na devredilecek.

Bir kısım hissesi halka açık olan bankanın devir işlemi, hisse başına 9,49 lira olarak belirlenen değer üstünden yapılacak.

Bankanın Hazine ve Maliye Bakanlığı’na devredilecek olan hisseleri, 2 buçuk milyar lira olan banka sermayesinin 1 milyar 463 milyon liralık kısmını oluşturuyor.

Vakıfbank Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor:

Abdülkadir AKSU

1944 yılında Diyarbakır’da dünyaya gelen Abdülkadir Aksu, ilköğretimini Diyarbakır Cumhuriyet İlkokulu’nda, orta öğrenimini Ziya Gökalp Lisesi’nde tamamladı. Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Diyarbakır’da maiyet memuru (Kaymakam Stajyeri) olarak göreve başladı. Ergani Kaymakam Refikliği, Bismil İlçesi Sinan Bucak Müdürlüğü, Genç, Akçadağ ve Doğanşehir gibi ilçelerde Kaymakam vekilliği yaptı. Kınık kaymakalığı yapan Aksu Kahramanmaraş Vali Vekilliği yaptı. Eylül 1980’e kadar Merkez Emniyet Müdürlüğü ve Emniyet Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Rize,Gaziantep valiliği yaptı. 29 Kasım 1987 tarihinde Anavatan Partisi’nden 18’nci Dönem Diyarbakır Milletvekili seçildi.31 Mart 1989’da 46. Cumhuriyet Hükümetinde İçişleri Bakanlığına atanmş47. Cumhuriyet Hükümetinde de bu görevini 23 Haziran 1991’e kadar sürdürmüştür. 24 Aralık 1995’e tekrar Anavatan Partisi’nden Diyarbakır Milletvekili olarak Parlamentoya girdikten kısa bir süre sonra Anavatan Partisi Grup Başkan Vekilliğine seçilmiş, 53. Cumhuriyet Hükümetinde GAP’tan Sorumlu Devlet Bakanlığı görevine atanmıştır. 16 Ağustos 1996’da Refah Partisi’ne (RP) katılan Aksu, bu partide Genel İdare Kurulu üyesi ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Aksu, RP’nin Anayasa Mahkemesi tarafından kapatılmasından sonra Fazilet Partisi’nde siyasete devam etmiştir. Abdülkadir Aksu, siyasete kendisine çok büyük güven duyduğu Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte yeni bir heyecanla ve yeni hayallerle devam ederek AK Parti’nin ilk kurucularından biri olmuştur. Bu partide Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüttükten sonra 3 Kasım 2002 tarihinde yapılan seçimlerde İstanbul 3. Bölgeden milletvekili seçildi. Abdullah Gül Başbakanlığında kurulan 58. Hükümet ile Recep Tayyip Erdoğan Başbakanlığında kurulan 59. Hükümet dönemlerinde İçişleri Bakanlığı görevinde, 2009-2012 yılları arasında da AK Parti, Siyasi ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. Abdülkadir Aksu, 27.05.2019 tarihinde yapılan VakıfBank 65. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda Yönetim Kurulu Üyeliği’ne ve aynı gün yapılan VakıfBank Yönetim Kurulu Toplantısı’nda Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilmiştir. İyi düzeyde Almanca bilen Aksu, evli, iki çocuk ve 4 torun sahibidir.


Şahap KAVCIOĞLU – Yönetim Kurulu Üyesi – Bağımsız Yönetim Kurulu Başkan Vekili

1967 yılında Bayburt’ta dünyaya gelen Doç. Dr. Kavcıoğlu, 1987 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. İstanbul Üniversitesi Muhasebe Enstitüsü’nü Denetim Uzmanı olarak bitirdikten sonra İngiltere Hastings College’ta 1988-1990 yılları arasında İşletmecilik üzerine eğitim görmüştür. Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’nde yüksek lisans ve doktorasını tamamlamış ve 2014 yılında Doçent unvanını almıştır.

İş hayatına 1991 yılında Esbank’ta Müfettiş Yardımcısı olarak başlamış ve sırasıyla Müfettiş, Şube Müdürü ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2003 yılında Halkbank’ta İstanbul Bölge Koordinatörü olarak görev almıştır. Aynı bankada sırasıyla Perakende Bankacılık’tan, Esnaf-KOBİ Bankacılığı’ndan, Kredi Politikaları`ndan, İnsan Kaynakları ve Organizasyon’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak 2015 yılı Kasım ayına kadar çalışmıştır. 1 Kasım 2015 genel seçimlerinde 26. Dönem Bayburt Milletvekili olarak seçilmiştir. Bu görevi süresince TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi ve Parlamentolar Arası Birlik (PAB) Türk Grubu Üyesi olarak çalışmalarını sürdürmüştür.

10 yıl süreyle Bayburt Eğitim Kültür ve Hizmet Vakfı’nda Başkanlık görevini yürütmüştür. Aynı zamanda Bayburt Üniversitesi Kalkındırma Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi, Galatasaray Spor Kulübü Kongre Üyesi, Dokuz Eylül Üniversitesi Mezunlar Derneği Kurucu Üyesi ve Bankacılık ve Sigortacılık Mezunları Derneği üyesidir. “Ticari Bankalarda Sorunlu Kredilerin Yönetimi Çözüm Yolları ve Takibi”, “Sektörlere Göre Finansal Tabloların Karşılaştırmalı Analizi” ve “Enerji Sektöründe Yatırım Projelerinin Değerlendirilmesi” adlı yayımlanmış üç kitabı ve çok sayıda makalesi bulunmaktadır. 14 Ağustos 2018 tarihinden itibaren VakıfBank Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevinin yanı sıra Kredi Komitesi, Denetim Komitesi Üyesi ve Kurumsal Yönetim Komitesi’nde üyelik görevlerini yürüten Kavcıoğlu, VakıfBank iştiraklerinden Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nda Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmaktadır. Aynı zamanda Yeni Şafak Gazetesi’nde ekonomi sayfasında köşe yazarlığına devam eden Doç. Dr. Şahap Kavcıoğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır.


Abdi Serdar ÜSTÜNSALİH – Genel Müdür -Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi

1963 yılında Trabzon’da doğan Abdi Serdar ÜSTÜNSALİH, meslek hayatına 1991 yılında Bankamızda başlamıştır. Daha sonra Bankamızda çeşitli şube ve birimlerde müdürlük yapmış, Bilgi İşlem, Bireysel Bankacılık, Bankacılık Operasyonları, Temel Bankacılık Uygulama Geliştirme birimlerinde ise başkanlık görevlerini yürütmüştür. Temmuz 2018 tarihinde bankamızda Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenen Üstünsalih, 27 Mayıs 2019 tarihinden itibaren ise görevine Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi olarak devam etmektedir. Ayrıca Türkiye Bankalar Birliği ve Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş Yönetim Kurulu Üyeliği, Güneş Sigorta A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir. Evli ve iki çocuk babası olan Abdi Serdar ÜSTÜNSALİH, birçok vakıf ve dernekte de görev yapmıştır.


Dr. Adnan ERTEM – Yönetim Kurulu Üyesi

1965 yılında doğan Dr. Adnan Ertem, orta öğrenimini Erzurum’da tamamlamıştır. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olan Dr. Ertem, 1997 yılında sosyoloji alanında doktorasını tamamlamıştır. 1988 yılında T.C. Vakıflar Genel Müdürlüğü’nde Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başlamış, 1991 yılında Müfettişliğe, 2002 yılında ise Başmüfettişliğe atanmıştır. 2002-2007 yılları arasında İstanbul Vakıflar Bölge Müdürlüğü görevini yürütmüştür. 2007-2010 yılları arasında T.C. Başbakanlık Müsteşar Yardımcılığı görevini yürüten Dr. Ertem, 2010 yılı Ekim ayında T.C. Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürü olarak atanmıştır. 27 Ekim 2010 tarihinden itibaren VakıfBank Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdüren ve aynı zamanda Ücretlendirme Komitesi Üyesi olan Dr. Adnan Ertem, evli ve iki çocuk babasıdır.


Şahin UĞUR – Yönetim Kurulu Üyesi 

İlk ve orta öğrenimini Malatya ve Erzurum’da tamamlayan Şahin Uğur, 1979 yılında Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Yönetimi Bölümü’nden mezun olmuştur. 1984 yılında VakıfBank’ta başladığı çalışma hayatında 2004 yılına kadar Müdür Yardımcısı, Müdür ve Başkan olarak görev yaptıktan sonra, 2004-2013 yılları arasında Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürmüştür. VakıfBank iştirakleri olan VakıfBank International AG Viyana, Güneş Sigorta, Taksim Otelcilik, Atakule Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Vakıf Menkul Kıymetler ve Vakıf GYO şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunan Şahin Uğur, 9 Haziran 2017 tarihinden itibaren VakıfBank Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdüren Şahin UĞUR, aynı zamanda Ücretlendirme Komitesi Üyesidir. VakıfBank iştiraklerinden Vakıf Menkul Kıymet Yatırım Ortaklığı A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.


Dilek YÜKSEL – Yönetim Kurulu Üyesi – Bağımsız

1977 Niksar/Tokat doğumlu olan Dilek Yüksel, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü mezunudur. Ankara Üniversitesi Banka Hukuku ve Araştırma Enstitüsü’nde Bankacılık ve Ekonomi eğitimi almıştır. Samsun Atakum Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü ve Ankara Mamak Belediyesi Kültür Şube Müdürü olarak görev yapmıştır.

TBMM’de 23 ve 24. dönemlerde Tokat Milletvekili olarak görev yapmıştır. 23. Dönem’de KİT Komisyonu’nda; 24. Dönemde Milli Savunma Komisyonu ve Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu’nda görev almıştır. Kadın İstihdamının Artırılması ve Çözüm Önerileri Konulu Alt Komisyon’a Başkanlık yapmıştır. Ayrıca 24. Dönemde TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyelik görevini yürütmüştür. 29 Mart 2016 tarihinden itibaren VakıfBank Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürüten Dilek Yüksel, aynı zamanda Ücretlendirme Komitesi Üyesi ve Kredi Komitesi Yedek Üyesidir. İngilizce bilen Yüksel, evli ve 2 çocuk annesidir.


Serdar TUNÇBİLEK – Yönetim Kurulu Üyesi – Bağımsız

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu olan Serdar Tunçbilek, çalışma hayatına 1985 yılında Emlak Bankası’nda Müfettiş Yardımcısı olarak başlamıştır. Dört yıl süren Müfettişlik görevinin ardından 11 yıl boyunca Kredi Pazarlama, Kredi Takip, Menkul Değerler Müdürlüğü ve Dusseldorf Finansal Hizmetler Şube Müdürlüğü görevlerini üstlenen Tunçbilek, 2000-2001 yılları arasında Egebank’ta Genel Sekreterlik yapmıştır. 2001-2005 yılları arasında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nda Daire Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Serdar Tunçbilek, 2006-2007 yıllarında Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nda Grup Koordinatörlüğü ve Daire Başkan Vekilliği yapmıştır. Tunçbilek aynı zamanda, 2001-2007 yılları arasında TMSF bünyesindeki şirketlerde Yönetim Kurulu Üyeliği, Gözetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

2007 yılında VakıfBank’ta Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilen Tunçbilek, 5 yıl süreyle Kredi Komitesi ve Denetim Komitesi Üyeliklerinin yanı sıra 2008-2014 yılları arasında Vakıf Sistem Pazarlama, Vakıf Yatırım Menkul Değerler, Vakıf Menkul Kıymetler ve Vakıf Portföy şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. 2014-2017 yılları arasında Güneş Sigorta’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Serdar Tunçbilek, Haziran 2017 – Ağustos 2018 tarihleri arasında VakıfBank’ta Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği yapmıştır. 13 Ağustos 2018 tarihinden itibaren VakıfBank Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürüten Serdar Tunçbilek, aynı zamanda Kredi Komitesi ve Denetim Komitesi Üyesidir.


Dr. Cemil Ragıp ERTEM – Yönetim Kurulu Üyesi

Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olan Dr. Ertem, finans ve iktisat alanlarında yüksek lisans ve doktorasını İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi’nde ve THK Üniversitesi’nde öğretim üyeliği yaparak bilgi ekonomisi, ekonomi-politik, alternatif büyüme ve para teorileri konularında ders vermiştir. Dr. Ertem, ekonomi-politik, ekonomi politikaları, para politikaları alanlarında çok sayıda makaleye imza atmıştır. Uzun yıllar çeşitli yayın organı ve gazetelerde köşe yazarlığı, ekonomi konusunda TV yorumculuğu da yapmış olan Dr. Ertem, halen Milliyet ve Daily Sabah gazetelerinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

2011 yılı ‘MÜSİAD En İyi Ekonomi Yazarı’ ödülünün sahibidir. ‘Bitişler ve Başlangıçlar’, ‘Yeni Dünya Düzeni-Wiki Leaks’, ‘Dünyayı Sarsan 60 Gün’ ve ‘Yatağını Bulan Nehir’ (Erdoğan dönemi ekonomi politiği) isimlerinde yayımlanmış dört kitabı bulunmaktadır. Halen Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ekonomi Başdanışmanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu üyeliği görevlerini yürütmektedir. 13 Ağustos 2018 tarihinden itibaren VakıfBank Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda VakıfBank Kredi Komitesi Yedek Üyesi’dir.


Sadık YAKUT – Yönetim Kurulu Üyesi

3 Şubat 1956’da Kayseri Büyükkaramanlı köyünde dünyaya gelen Sadık Yakut İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. 1979-1999 yılları arasında Halfeti, Çamardı, Savaştepe ve Giresun Cumhuriyet Savcılığı, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü Tetkik Hâkimliği ile Daire Başkanlığı ve Ankara Cumhuriyet Savcılığı görevlerinde bulunmuştur. Bir dönem Gençlerbirliği Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyesi olan Yakut, 1999-2015 yılları arasında 21, 22 ve 23. Dönemde Kayseri Milletvekilliği yapmıştır. 22, 23 ve 24 Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Vekilliği görevini yürütmüştür. 27.05.2019 tarihinde yapılan VakıfBank 65. Olağan Genel Kurulu Toplantısı’nda Yönetim Kurulu Üyesi seçilen Sadık Yakut, aynı zamanda VakıfBank Kurumsal Yönetim Komitesi Üyesidir. Yakut, evli ve 3 çocuk babasıdır.


8REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

canlı bahis siteleri -istanbul escort -cratosslot -mobilbahis -

cratosslot -bets10 -bahis siteleri -istanbul escort

ankara escort -cratosslot -mersin escort -betebet

Buy Instagram Auto Comments

pendik escort bayanankara escort bayanbursa escort bayanbursa escort bayankocaeli escorttuzla escort bayanistanbul escort bayanbursa escort bayanbursa escort bayanbursa escort bayanbursa escort bayanbursa escort bayanbursa escort bayanistanbul escort bayanpendik escortizmit escort