YakınPlanTV

DEVLET AKP MUTFAĞINDAN YÖNETİLİYOR!

DEVLET AKP MUTFAĞINDAN YÖNETİLİYOR!
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
19 views
04 Aralık 2019 - 14:06
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

CHP ve İYİ Parti Vakıfbank hisselerinin hazineye devrelidlemisini “tek parti iktidarının sonucu olarak değerlendirdi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak genel merkezde yaptığı basın toplantısında “İşte tek adam parti devletinin ülkeyi içine düşürdüğü hal bu. Devlet AK Parti mutfağından yönetiliyor. Kararlar devletin yetkili organlarının binalarında değil parti binasında alınıyor” dedi.

Öztrak iktidarın bankalara müdahalesinin piyasayı bozucu etki yaptığını anımsatarak “Bozucu eylemi yapmakta çekinmeyen, yandaş müteahhitleri kurtarma operasyonları çeken -örnek İstanbul Finans Merkezi projesi, Ankara’daki bir sürü inşaat projesi- bunların çoğu bankalara devredildi ya da bir takım başka şirketlere devredildi. Futbol kulüplerini bile kamu bankaları üzerinden kurtaran Saray’ın kendi partisine mensup eski bir Başbakan’ın kurucularından olduğu bu üniversitenin borcuna karşı gösterdiği hassasiyet nedir? Niye birden bire Halk Bankası’nın bir üniversiteden alacağına bu kadar şahinleştiler?” diye sordu.

İyi Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu ise hükümetin yaptığı ekonomik yatırımların halkın geleceğini ipotek altına aldığını anımsatarak şöyle devam etti:

“25 yılımızı ipotek altına veren yatırımlardan bahsediyorum. Geleceğimizi ipotek altına verirken kendi vatandaşlarımızı ödeme taksiti haline getiriyoruz. Vakıfbank’ın hissesinin devlet hazinesine devri ile alakalı olan sürecin başında da bu yatırımlar gelmektedir. Bu yapmış olduğunuz, yaptırmaya teşebbüs ettiğiniz yatırımların uyguladınız ekonomik modelin bankacılık sistemine maliyetidir. Yakında millet olarak bizleri de hazineye devredilecek miyiz diye düşünmeye başladım”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.