YakınPlanTV

YEREL GAZETELER KURTULDU

YEREL GAZETELER KURTULDU
6REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
163 views
30 Kasım 2019 - 12:15
7REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, hükümetin Yargı Reformu Strateji Belgesi’nde yer alan resmi ilanlarının gazetelerde yayımlanması zorunluluğundan şimdilik vazgeçtiğini açıkladı.

Resmi ilan niteliğindeki icra iflas ilanlarının yayın zorunluluğunun kaldırılması ile başta yerel basın olmak üzere çok sayıda gazetenin kapanacağı ve yüzlerce kişinin işsiz kalacağı gerekçesiyle meslek örgütü düzenlemeye karşı çıkmıştı.

Çakırözer, Adalet bakanlığı bütçesinin görüşüldüğü Plan Bütçe komisyonunda yaptığı konuşmada karardan vazgeaçilmesinden memnuniyet duyduğunu söyledi.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ise “İcra ilanlarının ya da diğer kararların gazetelerde ilanı hususunda ikinci yargı paketinde herhangi bir düzenlememiz söz konusu değildir. Bu konuda bir düzenleme düşünmüyoruz” dedi.

Elektronik ortamda yayınlanması ile sürecin hızlandırılması ile ilgili bir reform düşünüldüğünü belirten Gül, “Gazetelerin yapmış olduğu yayınlar devam edecek” diye konuştu.

TCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 30 Mayıs 2019’da açıklanan Yargı Reformu Strateji Belgesi’nde icra sistemi için “sadece elektronik ortamda satış yapılması ve gazete ilanının kaldırılması suretiyle takip masrafları azaltılacaktır” ifadeleri yer alıyordu.

8REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.