YakınPlanTV

AHİLİK FON’U KESİNTİSİ ERTELENİYOR

AHİLİK FON’U KESİNTİSİ ERTELENİYOR
6REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
112 views
30 Kasım 2019 - 11:23
7REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnaflardarn kesinti öngören Ahilik Fon’u kesintisinin ertelenmesi gerektiğini söyledi. Palandöken “Ahilik Fonunun ertelenmesine yönelik yapılacak düzenlemeleri destekliyoruz. Mevcut ekonomik koşullarda esnaf ve sanatkarlarımız Bağ-Kur primlerini ve çalıştırdıkları işçinin sigorta primlerini bile ödemekte zaman zaman zorlanırken Ahilik Fonunun ertelenmesine ilişkin alınacak kararı sonuna kadar destekliyoruz” dedi.

“ESNAFIMIZ AHİLİK FONU KESİNTİSİNİ ÖDEYECEK DURUMDA DEĞİL”

Esnaf ve sanatkarlar rahat bir nefes alıncaya kadar Ahilik Fonu kesintisinin ertelenmesini beklediklerini söyleyen Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu  (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “TESK olarak,  iflas eden ya da iş yeri kapanan esnafımıza kolaylık sağlayacak olan Esnaf Ahilik Fonu’nun hayata geçirilmesi için yapılan çalışmalara katılıp destekledik. Bu kapsamda kurulan Esnaf Ahilik Sandığı için esnafımızın her ay yüzde 2’lik bir Ahilik Fonu ödemesi gerekiyor. Ancak son dönemde yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle esnaf ve sanatkarlarımız Bağ-kur primini ve yanında çalıştırdığı işçinin SSK primini bile ödemekte güçlük çekiyor. Bu şartlarda esnafımız bir de Ahilik Fonu kesintisini ödeyemez. Ahilik Fonu kesintilerine yönelik erteleme çalışmaları esnafımız adına oldukça rahatlatıcı. Ekonomik koşullar biraz daha iyileşip esnafımız rahat nefes almaya başlayana kadar bu kesintilerin ertelenmesi gerekir”  şeklinde konuştu.

Palyandöken KYK kredi borçları ile ilgili düzenlemenin de yeni ekonomi paketinde yer alacak olmasını sevindirici bulduğunu ifade etti.

8REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.