YakınPlanTV

ATLAS GLOBAL’I YENİ HAVAALANI MI BATIRDI?

6REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ATLAS GLOBAL’I YENİ HAVAALANI MI BATIRDI?
136 views
29 Kasım 2019 - 10:11
7REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TURİZM BAKANI ERSOY’UN KARDEŞİNE AİT OLAN ATLAS GLOBAL’İN EKONOMİDEKİ KÜÇÜLME, DARBE GİRİŞİMİ VE YENİ HAVAALANI KRİZİNİ AŞAMADIĞI İÇİN UÇUŞLARINA ARA VERDİĞİ İDDİA EDİLDİ

Kuşların göç yolları üzerine yapılması, şiddetli rüzgar, İstanbul’un su havzalarına yakınlığı ve kente çok uzak olması nedeniyle sürekli eleştirilen İstanbul Havalanı’nın yerli uçak şirketlerine büyük yük getirdiği iddia edildi.

Dünyanın en büyük ve en iyi havaalanı iddiasıyla özel sektöre yaptırılan İstanbul Havaalanı’nında yaşanan sorunlar nedeniyle şirketlerin zarar ettiği öne sürüldü.

TBMM Plan Bütçe Komisyonunda Ulaştırma Bakanlığı Bütçesi üzerinde konuşan Sezgin, Bakan Mehmet Cahit Turhan’dan Havaalanı’nın uçak şirketleri için rantabıl olup olmadığını açıklamasını istedi.

İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin, zarar ettiğini belirterek uçuşlarını durduran Atlas Global’ın İstanbul Havalimanı’ndan kaynaklanan sorunları aşamadığını belirterek “Türk Hava Yolları’nın da aynı şekilde İstanbul Havalimanı’ndan dolayı zarara uğrayıp uğramadığı Bakanlık tarafından açıklanmalı” dedi.  

Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un kardeşi Ali MUrat Ersoy’a ait olan Atlas Global Havacılık A.Ş. yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle uşuçlarını bir süre durdurduğunu açıklamıştı.

Darbe girişimi ve öncesinde yaşanan terör olayları nedeniyle havacılık sektörünün yolcu sayını düşürdüğü belirtilen açıklamada şöyle denilmişti:

2015-2016 yıllarında yaşanan bu elim olaylar gerek operasyonel gerekse de ticari açıdan Havayolumuzu olumsuz yönde etkilemiştir. Bunun yanı sıra 2018 yılı ikinci yarısında Türk Lirası’nda yaşanan hızlı ve agresif dalgalanmalar özellikle iç pazar dinamiklerini de olumsuz etkileyerek uçakla seyahat etme talebinde azalmaya sebep olmuştu. Yakın geçmiş olumsuzlukları ve beraberinde getirdiği ekonomik yük ve 2019 yılı Nisan ayı itibariyle İstanbul Havalimanı’na geçişle birlikte lojistik ve operasyonel maliyetlerde yaşanan büyük artış, Havayolumuz açısından 2016/2017 kayıplarımızı yeterli sürede telafi etme imkanımızı ortadan kaldırmıştır. denilmişti.

8REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.