YakınPlanTV

PEYGAMBER SAHTE MÜRİTLER GERÇEK

PEYGAMBER SAHTE MÜRİTLER GERÇEK
6REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
457 views
27 Kasım 2019 - 13:59
7REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kamuoyunda Sahte Peygamber olarak bilinen ve Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) 5 gün önce kalp yetmezliği nedeniyle hayatını kaybeden,İskender Erol Evrenosoğlu (86), Bursa’da toprağa verildi.

Emniyet güçlerinin sıkı güvenlik önlemi aldığı cenaze törenine yaklaşık 3 bin kişi katıldı. Evrenosoğlu’nun cenazesi Bursa Hamitler mezarlığında toprağa verildi.

Kapatılan Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) den irticai faaliyeti nedeniyle atılan ve daha sonra ABD’ye giden İskender Evrenosoğlu faaliyetlerini yürütmek için Medeniyet İrfan Hayır Refah Vakfı (MİHR) vakfını kurmuş ve ABD’nin de desteğini arkasına almıştı. Vakıf 2019 yılında kapatılmıştı..

1933 yılında Bursa’da doğan İskender Erol Evrenosoğlu, kendisine vahiy geldiğini ve ‘Risalet Nurları’ isimli kitabın Allah tarafından yazdırıldığını iddia etmesiyle tanınıyordu. 90’lı yılların sonunda ABD’ye göç eden Evrenosoğlu, vakıf kurarak, televizyon ve çeşitli yayınlarla Türkiye’deki irticai faaliyetlerine devam etti. 2019 yılında, mahkeme tarafından kapatılan Medeniyet İrfan Hayır Refah Vakfı’nın (MİHR) kurucusu olan Evrenosoğlu’nun Kur’anı Kerim meali ve tefsir yayını yapan 5 internet sitesi de Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu’nca sakıncalı olduğu gerekçesiyle 2019 yılı ocak ayında kapatılmıştı.

8REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.