YakınPlanTV

6REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
130 views
27 Kasım 2019 - 10:37
7REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

SALDIM ÇAYIRA MEVLAM KAYIRA

DİYANET KURSLARINDAKİ ÇOCUKLAR SAHİPSİZ!

Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açılan kurs ve pansiyonların eğitim ve denetiminden sorumlu olmadıklarını bildirdi. Kursiyerlere taciz ve tecavüzle kamuoyu gündemine gelen kurs ve pansiyonlarla ilgili olarak Bakanlık İstanbul Milletvekili Oya Ersoy’a verdiği yanıtta, “Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanuna göre açılan yurt ve pansiyonlar Bakanlığımız görev alanında yer almamaktadır. Millî Eğitim Bakanlığı’nın görevi, “Laik ve Bilimsel Eğitimi” uygulamaktır” dedi.

HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy, Eylül ayında İstanbul Ümraniye’de faaliyette bulunan Fıkıh-der adında yatılı kuran kursunda 20’ye yakın çocuğun kurs sorumluları ve eğitmenleri tarafından uğradığı “cinsel istismarı” Meclis gündemine taşımıştı.

Ersoy, 03.09.2019 tarihinde, çocukların kursta uğradığı cinsel istismarı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a yazılı bir soru önergesi ile sormuştu. Bakanlığın vermiş olduğu yanıtta “Bakanlığımızca İstanbul ilinde adı geçen derneğe bağlı olarak yatılı Kur’an kursu faaliyeti yürütmek üzere kurum açma izni/işyeri açma ve çalışma ruhsatı düzenlenmiş bir kurum bulunmamaktadır. 633 sayılı Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanuna göre açılan yurt ve pansiyonlar Bakanlığımız görev alanında yer almamaktadır.Millî Eğitim Bakanlığı’nın görevi, “Laik ve Bilimsel Eğitimi” uygulamaktır” denildi.

8REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.