YakınPlanTV

Atatürk Düşmanlarıyla Asla Birlikte Olamayız!

Atatürk Düşmanlarıyla Asla Birlikte Olamayız!
6REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
67 views
30 Nisan 2019 - 22:31
7REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Atatürk’e hakaret edenleri affetmeyeceğini açıkladı. İmamoğlu , “Önderimiz Atatürk’e hakaret eden kişilere kuruluşlara asla müsamaha göstermeyiz onlarla asla yan yana olmayız” dedi.

Ekrem İmamoğlu, büyükşehir çalışanları ve sendika temsilcileri ile Saraçhane’deki İBB binasının avlusunda düzenlenen 1 Mayıs kutlamasının ardından gazetecilerin gündemle ilgili sorularını yanıtladı.

İmamoğlu’na Atatürk’e hakaret eden tarihçiye plaket veren vakfa belediye tarafından 5 milyon lira yardım yapılması da soruldu.

Bu konunun mutlaka irdeleneceğini vurgulayan İmamoğlu “Biz yeni bir dönem başlattığımızı zaten deklare ettik. Nedir o yeni dönem? Az önce kürsüde de söyledim. Bana bile hizmet etmeyin. Bana niye hizmet edeceksiniz ki? Ben belediye başkanıyım. Ben de hizmet etmeye geldim. Burada çalışan herkes İstanbul’a hizmet etmeli.

Dolayısıyla o kuruma, vakfa ona buna dağıtacak paramız yok. Elbette faydalı işler yapan kurumlarla kol kola olabiliriz onlara destek olabiliriz o başka bir şey. Ama İstanbul halkının parasının çarçur edilmesine asla müsaade etmeyeceğiz.

Elimizde o ihbar da var o söz konusu olayı da irdeleyeceğiz, araştıracağız. Varsa temelinde bir yanlış hamle gereken işlemi de takip edeceğiz. Ama biz yeni bir başlangıç diye duyurduğumuz bu süreçte kesinlikle İstanbul halkının lehine çıkarına olan işlere paramızı harcayacağız.

Önderimiz Atatürk’e hele hele hakaret eden bu tarz süreçlerde bulunan kişilere kuruluşlara asla müsamaha göstermeyiz, onlarla asla yan yana olmayız. Türkiye Cumhuriyeti temel değerlerine ve bu ülkenin kuruluşunun temel doğrularına sahip çıkan herkesle kol kola oluruz” diye konuştu.

8REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.