İmamoğlu: YSK’dan Kararlı Duruş Bekliyoruz

0
132

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu önceki cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün”Bize yapılan yanlışları güçlü olunca biz başkalarına yapmamalıyız” açıklamasını değerlendirdi. İmamoğlu konuyla ilgili olarak sorulan soruya “Bir önceki Cumhurbaşkanının bu şekilde yorum yapması sevindirici ama seslerinin daha gür çıkması lazım.” şeklinde yanıt verdi.
YSK’yi zorda bırakacak eylemler ve talepler üzücü olduğunu anlatan İmamoğlu  “YSK’den son derece kararlı bir duruş bekliyoruz. Engel olunmaya çalışan girişimlere de mutlaka müdahale etmesini bekliyoruz. Örneğin Büyükçekmece. Her gün bir şey uydurarak, yalan ve iftira üzerinden bir şeyleri gündeme taşıyarak meşgul etmeleri üzücü. 16 milyon insanı güldürüyorlar. Ama aynı zamanda üzücü” dedi.

Hükümete de seslenen CHP’li İmamoğlu “Kendilerini gülünç duruma düşürsünler, sıkıntı yok biz güleriz ama İstanbul’u meşgul etmesinler. En çok da AKP’li rakibimize oy verenleri üzüyor, mahcup ediyorlar. Kimse mülkünün başında oturmadı emanetçiyiz kardeşim” ifadelerini kullandı.