Fatih Erbakan Babasının Kurduğu Partiye İcra Gönderdi!

0
171

Milli Görüş’ün kurucusu Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan Saadet Partisine haciz gönderdi. Genel Merkez binası Erbakan ailesine ait olan Saadet Partisi kira borcunu ödemediği için Fatih Erbakan tarafından icraya verildi. Mahkeme binanın tahliyesine karar verdi ve karar bugün yerine getirildi.

Milli Görüş hareketinin merhum lideri Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan ve damadı Mehmet Altınöz, SP tarafından genel merkez binasının kiralarının ödenmediği gerekçesiyle partiye dava açtı. Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 15’inci Hukuk Dairesi’nce verilen tahliye kararı, geçen Kasım ayında Yargıtay tarafından onandı.

Yargıtay kararı ardından bugün Çankaya ilçesi Ziyabey Caddesi’nde bulunan 3 katlı genel merkez binasında tahliye işlemi başlatıldı. Sabah icra memurları, polis eşliğinde SP Genel Merkezi’nde tahliyeyi başlattı. Parti yetkilileriyle görüşen görevliler, daha sonra içeriye girerek inceleme yaptı. Daha sonra işçiler, partideki eşyaları genel merkez önüne gelen kamyona yüklemeye başladı. Tahliye işlemi sürüyor.