İnce’den Çağrı: Kesimoğlu’nu Partiye Davet Edin

0
178

Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra Muharrim İnce’nin çağrısıyla olağanüstü kurultay için imza verdiği gerekçesiyle aday gösterilmeyen Kırklareli belediye başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu bağımsız girdiği seçimi kazandı. Ancak, MHP’nin itirazı üzerine oylar yeniden sayıldı ve Kesimoğlu 112 oyla tekrar başkanlık koltuğuna oturdu. oyların yeniden sayılması sırasında çok sayıda CHP’li milletvekili Kesimoğlu’na destek için Kırklareli’ne gitmişti. Kesimoğlu’na destek verenlerden biri de eski Milletvekili ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce.

Muharrem İnce, Kesimoğlu’nun zaferi başkanlığının kesinleşmesinden sonra sosyal medya hesabından CHP yönetimine  “Mehmet Kesimoğlu’nu partiye davet edin” çağrısı yaptı.

Kesimoğlu’nun seçimde büyük bir zafer kazandığını ve tekrar partiye davet edilmesi gerektiğini belirten İnce şunları vurguladı:

Kırklareli’nde parti yönetimi tarafından aday gösterilmeyen Mehmet Siyam Kesimoğlu seçimde büyük bir başarıya imza attı. Sandıkta kazandığını da seçim kurulunda yedirmedi. Şimdi partimizi yönetenlere düşen görev hata yaptığını kabul edip Kesimoğlu’nu partiye davet etmektir.