YakınPlanTV

Ülkenin Selameti İçin Seçimden Sonra Damat Görevden Alınmalı

Ülkenin Selameti İçin Seçimden Sonra Damat Görevden Alınmalı
6REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
55 views
28 Mart 2019 - 11:08
7REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, yaptığı açıklama ve uygulanan kararlar ekonominin iflas noktasına geldiğini belirterek seçimden sonra Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın görevden alınması çağrısında bulundu. İktidarın Nisan’da ekonomide yeni yol haritası açıklanacağı yönündeki beyanlarını hatırlatan Öztrak, “Bahsettikleri yol haritasının birinci maddesi devletin kasasının başındaki damadın görevden alınması olmalıdır” diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, İl Başkanı Mehmet Ali Işıkgör, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın katılımıyla Tekirdağ’da düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:

ALLAH’TAN KORKMUYOR, KULDAN UTANMIYORLAR

Biz “Martın Sonu Bahar” diyerek seçim kampanyamıza başladık. Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti’den oluşan Millet İttifakı olarak kampanya boyunca kimsenin kalbini kırmamaya özen gösterdik. Gönül kırmaya değil, gönül yapmaya uğraştık. Milletimizin derdini dile getirmeye çalıştık. Çözüm önerilerimizi kamuoyuna sunduk. Ama bu seçim süreci karşımızda yer alan Sarayın nifak koalisyonunun Allah’tan korkmadığını, kuldan utanmadığını açık seçik ortaya koydu. Böyle adaletsiz ve seviyesiz bir kampanya süreci daha önce hiç bir seçimde yaşanmadı. Saray iktidarı ve onun bekçisi adaletsizlik seviyesizlikte dip yapmak için birbirleriyle yarıştılar.

ATANMIŞ BAKANLAR MEYDANLARA SÜRÜLDÜ

Cumhurbaşkanlığı zırhının arkasına saklanan Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı, devletin imkânlarını hiçbir seçim yasağı veya sınırlamasına tabi olmadan kullanmaya devam etti. Eski Meclis başkanları, milletimizin temiz oylarını helal-haram diye ayrıştırıp cennet tapusu dağıtma şirkine düştüler. Devletin yayın organları ve havuz medyası Genel Başkanımız, Partimiz ve adaylarımıza karşı Sarayda üretilen FETÖ tipi kumpas senaryoları ve her türlü çamur siyaseti için sonuna kadar kullanıldı. Güya icra görevini yerine getirsin, siyasete bulaşmasın, milletin derdini çözsün diye seçilmeyen atanan bakanlar devlet imkânlarıyla piyon gibi meydanlara sürüldü.

BUNLAR KİBRE BATMIŞLAR

Balık baştan kokarmış. Sarayın başı ve sarayın bekçisi milletimize ve temsilcilerine “illet”, “zillet”, “hain”, “terörist” diye hakaretler yağdırırken, atadığı seçilmemiş Tarım Bakanı da milletimize “adi” demek cüretini gösterdi. Çiftçiyi ve hayvancıyı üretmekten vazgeçirip mutfakta yangının en önemli müsebbiplerinden biri olan Bakan, kendi işiyle uğraşacağına millete hakaret etmeyi seçti. Gaziantep’te AKP heyetinden birleri vatandaşlarımızı kast ederek, “Şeyin trene baktığı gibi bakıyorlar” dedi. Tarım Bakanından hiç de geri kalmadığını gösterdi. Bunlar iktidarın kibre batmış olduğunu açıkça gösteriyor.

İŞİ SAHTE BROŞÜR VE GAZETE BASMAYA KADAR GÖTÜRDÜLER

Kumpasçılar, işi sahte gazete ve broşür bastırarak Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ve harcında Kuvayı Milliye ruhu olan CHP’yle hiçbir zaman yan yana gelmeyecek mesajları partimize mal etmeye çalışıyorlar. Gün geçmiyor ki ortaya sahte bir mesaj, broşür çıkmasın. Bunlarla CHP’nin ve Millet İttifakı’nın hiçbir ilgisi yoktur. On parmaklarında on kara… Kaçınılmaz sonu gördüler, bu karaları CHP’ye, millete, Millet İttifakı’na sürerek seçimi kazanabilir miyiz diye düşünüyorlar. Aslında tüm bu rezillikler, bunu yapanların milletin oyunu çantada keklik görmelerinden kaynaklanıyor. “Ne yalan söylersek söyleyelim, millet bize inanır” diye düşünüyorlar. Sarayın Damadı daha önce ne diyordu? “Cumhurbaşkanımız aya 4 şeritli yol yapacağını söylese millet inanır.” Bu sözleri unutmadık, aklımızda. Milletin aklıyla açıkça dalga geçti.

DEVLETİN KASASININ BAŞINA OTURACAK KİŞİNİN EHLİYETİ OLMALI

Peki, milletle dalga geçen bu damada ne oldu? Sarayın kibirli adamı tarafından devletin kasasının başına oturtuldu. Ekonomi durdu. Pahalılık azdı. Tencereler boşaldı. Konkordato, iflas, intiharlar aldı başını gitti. İşsiz sayısı 8 milyona dayandı. Öyle 8 milyon deyip geçmeyin. Bu, dünyadaki 94 ülkenin nüfusundan fazla. Üniversiteli işsiz sayısı 1 milyonun üzerinde. İşte böyle bir felaketten, böyle bir krizden bahsediyoruz. Milletin çocukları işsiz. Sarayın kibirli adamı onlara “Kapı kapı gez, sınavdan sınava koş” diyor ama damadını da liyakate bakmadan, sorgusuz, sualsiz bakan yapıyor.

DAMADIN ACEMİLİKLERİNİN FATURASI MİLLETE ÇIKIYOR

İş bulamayan gençlerimiz hayatlarına son veriyor ama saray sosyetesi devletin bakanlık, genel müdürlük makamlarına ve ballı saray danışmanlıklarına çörekleniyorlar. Sanki ülke esnaf lokantası, Damat kasanın başına oturtuluyor, akraba-i taallukata da lokantandan bedava çorba dağıtılıyor. Ama milletin tenceresinde çorba kaynamıyor. Burası Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Damadın oturduğu kasa da devletin kasasıdır. Bu kasada 82 milyon vatandaşımızın hakkı var. Devletin kasasının başına oturacak insanın ehliyeti olmalı. Daha ekonomik terimleri bile doğru kullanamayan, ekonomik gelişmeleri okuyamayan, takip edemeyen birini, sırf Damadım diyerek, devlet kasasının başına oturtursan, Damadın acemiliklerinin faturasını 82 milyon vatandaşımıza çıkarırsınız.

Damat çıktı, “Dövize demir yumruk vurduk, doların yükselişini bekleyenler avucunu yalar” gibi bir takım sulu sulu laflar etti. Sonuç, dolar hemen sonrasında 5,80’lere çıktı. Baktılar olmadı, damadı susturdular. Döviz piyasası biraz toparlanır gibi oldu. Ancak doları sakinleştirmenin faturasını ben söyleyeyim. Hazine’nin borçlanma kağıdının faizleri yeniden yüzde 20’lerin üstüne çıktı. Bu demektir ki çiftçimizin, esnafımızın, iş adamımızın kullanacağı kredinin faizi bunun çok üstünde teşekkül edecek.

Türkiye’nin borç temerrüt risk primi, yani CDS olarak tabir ettiğimiz bir prim var. Bu yeniden 400’ün üzerine tırmandı. Yani, dışarıdan 1 milyon dolarlık Hazine kâğıdı almak için gelen, 21 Mart tarihinde, bu Hazine kağıdını sigortalamak için 35 bin dolar sigorta primi ödüyordu. Şimdi ödeyeceği miktar 41 bin 690 dolara çıktı. Yurtdışından borçlanmak için dolara ödediğimiz faiz bundan birkaç ay önce TL’ye ödediğimiz faizin üstüne çıkmıştı. Şimdi bu faiz daha da artacak, milletimizin cebi boşalacaktır. Türkiye’ye dönük risk algısı uluslararası piyasalarda roket hızıyla yükseldi. Borsa da paldır küldür çöktü. Bu ülkenin değeri borsada belirlenen büyük şirketlerinin değeri üç günde yüzde 8’e yakın düştü. İşte damadın faturası bu. Bu şirketlerin değerinin düşmesi ülkemize zarar. Bu kolaycı politikalarla, ülkemiz her gün biraz daha borca batıyor, milletin ödeyeceği faizler her gün biraz daha artıyor.

SEÇİME KADAR İDARE ETSENİZ BİLE SEÇİMDEN SONRA NE YAPACAKSINIZ?

Hayatın içinde olduğu gibi ekonomide de “Ne ekerseniz onu biçersiniz.” Önce kendi yurttaşlarına, sonra dışarıdaki ekonomik aktörlere güven verecek politikalar izlersen kur ve faiz istikrar kazanır. Enflasyon düşer, büyüme olur, işsizlik düşer. Yok bunları yapmaz, piyasa dışı palyatif tedbirlerle, yan veya arka yollardan dolanarak piyasa sistemini iğdiş edersen bunun bedelini kur ve faizde artan oynaklık ve düşen kredibilite olarak ödersin. Son birkaç gün de olan budur, faturası da milletimize çıkmaktadır.

Türk Bankalarının yabancılara Londra’da TL satışının yasaklandığına, Türkiye’ye sıcak para getiren bazı yabancı bankalar için bir takım soruşturmalar başlatıldığına, yine bazı bankaların sistemden çıkarılacağına dönük haberler piyasada aldı yürüdü. Herkesin kafası karma karışık. Ben bu ülkenin Hazinesini yönetirken gördüğüm bir şey var: Bu tür haberlerin şüyuu vukuundan beterdir. Bu tür haberler piyasada zaten darbe yemiş ve aşınmış güveni iyice aşındırır. Kaygıları artırır. Seçim gününe kadar dövizi tutmak için piyasaya sopa gösterenlere sormak gerekir. Hadi birkaç gün idare ettiniz. Peki, seçimden sonra ne yapacaksınız? Kumanda ekonomisine ne kadar devam edebileceksiniz?

SARAY SEÇİMDEN SONRA, MİLLETE ACI BİR REÇETE DAYATACAK

Maalesef geldiğimiz noktada “tulumbada su bitmiştir”. Bunu Sarayın kibirli kişisi Erdoğan çok önceden ilan etmişti. Seçimden sonra saray iktidarı ekonomide çok acı bir reçeteyi dayatacaktır. Bunun işaretini sarayın damadı “Nisan’da yeni yol haritası hazırlanacak” diyerek zaten vermiştir. Diğer taraftan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları olan eski Başbakan ve Meclis Başkanı da İstanbullulara yeni gelecek vergilerin müjdesini vermektedir. Malum bunların yol haritası çok çabuk eskiyor, bu kaçıncı harita… Daha Ekim’de yazdıkları haritanın koordinatları, hedefleri birkaç ay içinde yok oldu gitti.

İŞİN BİTTİĞİ BELLİ, MİLLETİN KARARINI OLGUNLUKLA KABUL ETSİNLER

Şimdi milletimize bir acı ilaç daha içirmeye hazırlanıyor. Ancak milletimizde acı ilaç içecek hal kalmadı. Mutfaktaki yangın annelerimizi perişan ediyor, işsizlik gençlerimizi ezip geçiyor, evlatlarına harçlık veremeyen babalar evlatlarından kaçıyor, eve onlar uyuduktan sonra gitmeye çalışıyorlar. Bunlara sebep olanlar ise ekonomiyi, mutfağı, tencereyi bir kenara itip, yalan üstüne yalan söyleyerek, iftira ve çamur siyasetinde her gün el yükselterek, milletimizi bölerek sorumluluktan kaçmaya çalışıyorlar. Ülkenin Cumhurbaşkanı zırhına bürünmüş Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı, belediye başkanıymış gibi veya Belediye Meclis Üyesi adayı gibi meydan meydan dolaşıp, vatandaşa bir avuç çay dağıtıp, Müslüman katili teröristin çektiği propaganda filminden medet umar hale gelmiştir. Bu güne kadar hep güvendiği anketçiler artık güvenilmez adamlardır onun için… İşin bittiği bellidir. Yapacakları tek şey vardır: Milletin kararını olgunlukla kabul etmeleri gerekir.

SEÇİM SONRASI İLK İŞLERİ DAMADIN GÖREVDEN ALINMASI OLMALI

Onlara tavsiyem, seçimin ardından açıklanacağı söylenen yol haritasının birinci maddesi “devletin kasasının başındaki damadın görevden alınması” olmalıdır. Unutulmasın Sayın Erdoğan nasıl kendi evlatlarını ve damadını düşünüyorsa; milletimiz de aynı şekilde kendi evlatlarını bu seçimde sandıkta düşünecektir.

BAHÇELİ İLE ERDOĞAN’IN KOLTUK AŞKINA BAKIP MUTFAKTAKİ BOŞ TENCEREYİ UNUTMAYIN

Bunların aklı şöyle: Beka sorunu var diyelim, ölümü gösterelim, vatandaşı sıtmaya razı edelim. Haberleri izliyorum, şanlı Türk Silahlı Kuvvetlerimizin terör örgütüyle yürüttüğü o fedakârane mücadeleyi bile kendi kampanyalarında kullanmaya çalışıyorlar. Bu, milletin ordusunun başarısıdır. Bu, Sarayın başarısı değildir ama bundan bile medet umar hale geldiler. Bu mücadelede şehit olan Mehmetlerimize, Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerine ve milletimize sabır diliyorum. Yine bu mücadelede gazi olan Mehmetlerimize de “Allah sizden razı olsun” diyorum.

Yapmaya çalıştıkları şu: “Bekaya bak bekaya.” Bu beka nedir? Bekanın şifrelerini milletimiz çözmüş. Diyorlar ki “B” harfi Bahçeli, “E” harfi Erdoğan, “K” harfi koltuk, “A” harfi de aşk. Yani “Bahçeli Erdoğan Koltuk Aşkı.” Sakın Bahçeli Erdoğan Koltuk Aşkına bakıp mutfaktaki boş tencereyi unutmayın. Bu seçimde kaçışları yok, milletimiz kendilerine bir ders verecek. İnşallah bu verilen dersten ibret alıp bu gidişlerini düzeltirler. Milletin kendilerine 5 yıl için vermiş olduğu yetkiyi de Sarayın yararına değil milletin yararına kullanırlar.

8REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

canlı bahis siteleri -istanbul escort -cratosslot -mobilbahis -

cratosslot -bets10 -bahis siteleri -istanbul escort

ankara escort -cratosslot -mersin escort -betebet

Buy Instagram Auto Comments

pendik escort bayanankara escort bayanbursa escort bayanbursa escort bayankocaeli escorttuzla escort bayanistanbul escort bayanbursa escort bayanbursa escort bayanbursa escort bayanbursa escort bayanbursa escort bayanbursa escort bayanistanbul escort bayanpendik escortizmit escort