YakınPlanTV

İlk İşim Hortumlamayı Bitirmek Olacak

İlk İşim Hortumlamayı Bitirmek Olacak
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
38 views
18 Şubat 2019 - 20:59
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

YMillet İttifakının Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Ok Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi (BASKİ)’nin yanlış politika ve eş dosta verilen ihale nedeniyle iflas ettiğini söyledi. Ok göreve gelir gelmez ilk işinin “hortumları kesmek” olacağını söyledi.

Seçim çalışmalarına Balıkesir’in ilçelerinden ivrindi’de devam eden İsmail Ok vatandaşın en çok su baskınlarından dertli olduğunu söyledi. Ok şöyle konuştu:

Su, kanalizasyon ve yağmur suları için belediyenin özel bir birimi var. Ancak bu birim su kesintilerinin önlenmesi, su baskınlarının bitirilmesi ve kanalizasyon sorunlarının çözümü ile uğraşmak yerine ballı, kaymaklı ihaleler ile vakit harcıyorlar. BASKİ iflas ettirilmiş durumda. 5 yılda belediyenin bütün şirketlerinin ve kurumlarının iflasın eşiğine gelmesi de yaşanan bu durumun göstergesi. Emeği geçen Ak Partili yöneticilere plaket vermeyi düşünüyorum. 5 yıl önce göreve gelirken Balıkesir’i uçuracaklarını iddia edenlerin bugün Balıkesir’i uçurumdan aşağıya uçurduğunu görmüş olduk. Balıkesir’in başına gelenler batırmak için geliyorum dese, bu hale getiremezlerdi. Gelir getirecek kurumların nasıl bu hale geldiğini sorgulamamız ve halkımıza anlatmamız gerekiyor. Buradan tüm vatandaşlarımıza sesleniyorum; hortumlar kesilecek ve 1 yıl içerisinde mâli disiplini sağlayarak bu kurumları yeniden halkına hizmet eden kurumlar haline getireceğiz.

YEŞİL ALTYAPI SİSTEMİYLE ŞU BASKINLARINA SON VERECEĞİZ

Su baskınlarının önlenmesi hakkında sözlerine devam eden Ok “Bu konuda işinin ehli bir ekip ile proje bazında çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kentin dört bir tarafında oluşturacağımız su deşarjları sayesinde sellere bağlı yıkımları ve zararları önleyeceğiz. Yeşil alt yapı sistemleri sayesinde ise yağan yağmurları kullanma suyu olarak depolanabilecek hala getireceğiz. Kent merkezi ve her ilçemizin fiziki durumunu göz önünde bulundurarak çalışacağız. Kentin iklimini kendine getirecek, baştan aşağıya yemyeşil olmasını sağlayacağız” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.