YakınPlanTV

Samsun AKP Döneminde Geriledi

Samsun AKP Döneminde Geriledi
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
25 views
16 Şubat 2019 - 9:17
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

31 Mart tarihinde yapılacak olan yeril seçimde, Samsun’daki bazı ilçe belediyelerinin AKP’ye verilmesine karşı çıktığı için MHP’den ihraç edilen Samsun milletvekili Erhan Usta Büyükşehir bağımsız belediye başkan adaylığı için Seçim çalışmalarını sürdürüyor.

Bağımsız Samsun Milletvekili ve Bağımsız Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erhan Usta, sektöre yönelik ziyaretlerine devam ediyor. Bu kapsamda “Sektör Buluşmalarında” MOBİD (Mobilyacı ve İş Adamları Derneği) ile bir araya geldi.

Dışa açılımda önemli bir nokta

Samsun’un coğrafi konumunun çok stratejik bir noktada olduğunu belirten Usta, ” Geçmişten günümüze Samsun, nüfusu ve coğrafi konumu olarak bölgenin en önemli şehirlerinden bir tanesi. Fakat Samsun gün geçtikçe ekonomik olarak geriye doğru gitmekte. 2014 TÜİK verilerine baktığımız da Samsun ekonomik olarak 38. sırada yer alıyor, 2017 verilerinde ise 5 basamak gerileyerek 43. sıraya gerilemiş durumda. Oysa Samsun hava, deniz, kara ve demiryolu ile geniş bir yol ağına sahip olarak iç ve dış pazara açılım da önemli bir noktada yer almakta. Biz bu potansiyeli bir ekonomist olarak en iyi şekilde değerlendirieceğimize inanıyorum ve Samsun’u Türkiye’de hak ettiği yere getireceğiz, inşallah” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.