YakınPlanTV

Devlet Adamı İnönü Gibi Olur

Devlet Adamı İnönü Gibi Olur
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
2 views
15 Ocak 2019 - 10:48
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener,Erdoğan’ın devlet adamı olmadığını söyledi. Akşener daha önce de eski ABD başkanın İnönü’ye tehdit mektubu gönderdiğini anımsatıp İnönü’nün verdiği yanıtı grup toplantısında anlattı. Akşener “Bakın ben size Devlet adamlığı nedir, bir örnek vereyim.. 1964 yılında, Türkiye Kıbrıs’a harekat hazırlıklarına başlar.. Bunun üzerine Haziran ayında, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Johnson, Başbakan İsmet İnönü’ye bir mektup yazar ve der ki;
-Kıbrıs’a harekat yapamazsınız.. Verdiğimiz NATO silahlarını da Kullanamazsınız. Başbakan İnönü bu mektuba, diplomatik bir dille yanıt verir ve sonunda da noktayı koyar;
-Bay Başkan, Yeni bir dünya kurulur, ve Türkiye de bu dünyada yerini bulur.
Amerikan Başkanı’na verilen cevap bu; “Yeni bir Dünya kurulur.. Türkiye de bu dünyada yerini bulur” ifadesini kullandı.Akşener ekonominin hızla çöktüğünü ancak, iktidarın milleti uyuttuğunu savundu.
Peki bugün ne oluyor? “lafa gelince ekonomide her şey tıkırında.. Ama milletimizin gerçek gündemi ekonomi.. Neden? Çünkü, çarşıda-pazarda, anlatılanı değil, gerçeğin ta kendisini yaşıyor.. İktidar istiyor ki, millet onların anlattıklarını konuşsun.. Ama milletimiz, gerçeği, yani ekmeğini konuşuyor. Milletin gündemi hayat pahalılığı, geçim darlığı ve işsizlik. Milletin gündemi aş, milletin gündemi iş, milletin gündemi ekmek.. İktidar sürekli, geçen yıllarda yaptıklarını anlata dursun, bugünkü tablo ortada. Enflasyon 16 yıl aradan sonra yeniden %20’nin üzerinde.. İşsizlikte tüm zamanların rekorları kırılıyor. Resmi rakamlara göre 4 milyona yakın işsiz kardeşimiz var.. İş bulmaktan ümidini kestiği için, başvuru yapmayanları da eklediğimizde, rakam 6 milyona yaklaşıyor” dedi.

YALAN SÖYLÜYORSUNUZ

Akşener grup toplantısındaki konuşmasını şöyle sürdürdü:

Dış ticaret verilerimizi anlatırken de yalan söylüyorsunuz. Sayın Cumhurbaşkanı ne dedi; “İhracatın ithalatı karşılama oranı % 75” dedi… “Cari açık azaldı” dedi.. Paramız pul oldu.. Dışarıdan bir şey alamıyoruz ki.. Açık bu yüzden azaldı. Aziz milletim, sevgili gençler, ben size doğrusunu söyleyeyim; İhracatımız ve üretimimiz artmış olsa, bu rakam iyi. Ama öyle değil. Dövizdeki artış nedeniyle, ithalat yapamaz hale geldik. İthalatımız azalınca, cari açık azaldı. Marifet gibi anlatıyorlar ama, bu rakam, başarının değil, bu haliyle, krizin göstergesidir. 16 yılın sonunda, yozlaşmış yönetim anlayışının değişme zamanı gelmiştir. Güçlü bir Türkiye için ihtiyacımız olan her şeye sahibiz. İYİ Parti, dinamik ve yetkin kadrolarıyla, Türkiye’ yi bir çıkışa götürme sorumluluğunun farkındadır.
İnşallah 31 Mart, bu sorumluluğun, milletimizce de tescilleneceği bir tarih olacaktır.

ADAYLAR AÇIKLANDI

Akşener belirlenen beledeye başkan adaylarını da tek tek isimlerini sayarak tanıttı. İşe o isimler:
Dr. Cihan Kolip.. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayımız..
Serdar Kaman.. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayımız..
Oğuz Şimşek.. Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız..
Levent Dikmen.. Kastamonu Belediye Başkan adayımız..
Taner Söylemez.. Ağrı Belediye Başkan Adayımız..
Yakup Özkan.. Rize Belediye Başkan Adayımız..
seçimi değil, milletin geçimini düşünmeye başladılar diye ümitleniyoruz..
Sonra bir bakıyoruz ki, kaşıkla verdiğini kepçeyle geri almaya başlıyor. Asgari ücretin 2020 TL olması iyi partinin teklifiydi biliyorsunuz. Hükümet de sağ olsun uyguladı. Ama peşinden bir vergi dilimi düzenlemesi yaparak, verdiğini geri almaya başladı. Türkiye’nin bunları yapacak kaynakları var.. Sadece kodaman müteahhitlere verilen ballı ihalelerin tutarı,, 205 milyar lira.. Eski parayla 205 katrilyon lira..
Bu kaynağı, har vurup harman savuracaklarına, millet için kullansalar, ferahlarız..

DEVLET ADAMLIĞI BÖYLE OLUR

Bakın ben size Devlet adamlığı nedir, bir örnek vereyim..
1964 yılında, Türkiye Kıbrıs’a harekat hazırlıklarına başlar.. Bunun üzerine Haziran ayında, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Johnson, Başbakan İsmet İnönü’ye bir mektup yazar ve der ki;
-Kıbrıs’a harekat yapamazsınız.. Verdiğimiz NATO silahlarını da Kullanamazsınız. Başbakan İnönü bu mektuba, diplomatik bir dille yanıt verir ve sonunda da noktayı koyar;
-Bay Başkan, Yeni bir dünya kurulur, ve Türkiye de bu dünyada yerini bulur.
Amerikan Başkanı’na verilen cevap bu; “Yeni bir Dünya kurulur.. Türkiye de bu dünyada yerini bulur..
Peki bugün ne oluyor?
Fırat’ın doğusuna harekat hazırlığına başlayan Türkiye’ye, yine bir Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump, sosyal medya üzerinden mesaj verip, “Suriye’de güvenli bölge oluşturacağız.. Türkiye Kürtlere saldırırsa, ekonomisini mahvederiz” diye tehdit ediyor..
Türkiye’den açıklamalar peş peşe geliyor.. Deniyor ki; “Güvenli bölge falan yok.. Tehttide papuç bırakmayız..”
Peki aynı günün akşamına ne oluyor? Bakın ertesi gün falan da değil, aynı günün akşamına..
Sayın Cumhurbaşkanı, sayın Trump’la telefonda görüşüyor..
Sonuç? Yapılan açıklama net; “Trump ve Erdoğan, Suriye’nin kuzeyinde bir güvenli bölge oluşturulması konusunda görüş alışverişinde bulundu..”
Başka? “Türkiye ile Amerika’nın ekonomik ilişkilerinin devamı konusunda fikir birliği sağlandı..” Yani..
Yanisi şu; 55 yıl önce Amerika Başkanı’na had bildiren bir devlet geleneği, bir devlet duruşu var Türkiye’nin. 55 yıl sonra bugünse,, hem de aynı gün içinde, tehdit edenin istediği noktaya gelen bir iktidarı var, Türkiye’nin..
Tarihimize bakın lütfen; Yedi düvele meydan okuyan Mustafa Kemal’den başlayın.. İnönü’nün had bildiren duruşuna bakın.. Cumhuriyet tarihi, Süleyman Demirel’in, Bülent Ecevit’in, Necmettin Erbakan’ın, yeri ve zamanı geldiğinde, Türk devletinin onuru için dik duruşlarının örnekleriyle doludur..
Bir yanda, yokluklar içinde Johnson’a meydan okuyan bir Başbakan,,, diğer yanda, varlık içinde Amerikan başkanına boyun eğen Cumhurbaşkanı..
Yakışmıyor sayın Erdoğan.. Emin olun yakışmıyor..
Çağrım şudur;
Bu konu bir seçim malzemesi yapılamayacak kadar hayatidir..
Türk devleti “gireceğim” demişse girer. Tarih şahittir ki, Mehmetçiğin postalının değdiği yerde, gül biter. Fırat’ın doğusu batısı demeden girilsin,, ve terör yuvaları yerle bir edilsin. Bütün bunlar iktidarın öncelikli olarak çözmesi gereken meseleler. Ama bakıyoruz, başka gündemlerle milleti oyalamaya çalışıyorlar..
Yeni bir uzmanlıkları var; kendi yaptıklarını, başkası yapmış gibi anlatıyorlar.. Naylon poşetten medet umar hale gelmişler. 25 kuruşa poşet sattırıp 15 kuruşunu bütçeye aktarıyorlar. Geri dönüşüm için de kullanılmıyor bu para. 15 kuruşa muhtaç ettiler devleti İktidar ellerinde, yetki ellerinde.. Ama sorumluluğu başkalarına yüklemeye kalkıyorlar..

birbirine düşman etmeyi göze alacak kadar hırslandırmasın..!
Bizim siyasette varlık sebebimiz, milletimize hizmet etmektir.
Milletin arasına fitne sokarak, milletimizin onuruna, şerefine, izzetine dil uzatarak elde edilecek bir başarı, bizden uzak olsun!
Bütün şehirleri, ilçeleri, beldeleri kazanacaksın deseler bile, bir tek AK Partili kardeşimin izzetine dil uzatırsam, dilim kurusun!
Bir tek MHP’li kardeşimin izzetine söz edeceğime, varsın İYİ partiye kilit vurulsun!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.