YakınPlanTV

Erdoğan Tank Palet Fabrikasının Katar Ortaklı BMC’ye Verildiğini Açıkladı

Erdoğan Tank Palet Fabrikasının Katar Ortaklı BMC’ye Verildiğini Açıkladı
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
2 views
13 Ocak 2019 - 11:54
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan TSK’ya ait Sakarya’daki Tank Palet Fabrikasının özelleştirilmediğini, 25 yıllığına Katar ortaklı BMC’ye işletmesinin verildiğini açıkladı.

BMC’nin Türk Ortağı Ethem Sancak’ı ve dolar krizinin önlenmesinde katkı veren Katar Şeyhine teşekkür eden Erdoğan Tank Palet Fabrikası’nın satılacağı iddiasının kesinlikli doğru olmadığını vurguladı.

Erdoğan’ın konuşması özetle şöyle:

Ne dediler, ‘Türkiye battı, bitti, yatırımlar, üretim durdu.’ Hepsine inat yatırımlar da üretimler de devam ediyor. Bu ülkeyi hazmedemeyenler, isteseniz de istemeseniz de bu millet, bu ülke dimdik ayaktadır ve dimdik ayakta olarak da yoluna devam edecektir. Karasu’ya muhteşem bir yatırım tesisini kazandırmış olacağız. Ülkemizin gelecek 50 senesine damga vuracağına inandığım BMC üssünü hayata geçiren herkesi şimdiden teşekkür ediyorum.

15 Temmuz darbe girişiminden ağustos ayında yaşanan kur saldırılarına kadar hemen her konuda Katarlı kardeşlerimizin ülkemizle sergilediği dayanışmayı asla unutmadık, unutmayacağız. Bundan sonra da savunma sanayinden ticarete, turizmden enerjiye kadar Türkiye-Katar işbirliği güçlenmeye devam edecektir.

Türkiye askeri kapasitesi ile, ekonomik siyasi ve diplomatik kabiliyetleriyle güçlü olmak zorundadır. Savunma sanayii alanında caydırıcılığımız çok yüksek olmak zorundadır. Yola çıktığımızda savunma sanayii gücümüz yüzde 20’lerdeydi. Şimdi yüzde 68’e kadar çıktı. Yeter mi? Yetmez. Caydırıcılığımızı ileri teknolojiyle çok daha üst bir noktaya getirmeliyiz.

BİZİ YARI YOLDA BIRAKTILAR

Birilerine bunu bırakamayız. Biz dışa bağımlılığın acısını çok çekmiş bir milletiz. Bunu enson Kıbrıs’ta yaşadık. Ortaklarımız bizi yarı yolda bıraktılar. Muhabere sistemlerimiz çöktü. Ortaklarımız telsizleri susturdu. Ama biz onlardan kurtulduk. Kendi telsizimizi kendimiz yapıyoruz. Şimdi de aynı oyunlar oynanıyor. Suriye’de… Şimdi bu oyunları oynayanlar şunu bilmeli ki kullandıkları enstrümanlar yanlış enstrümanlar. Bu yanlış enstrümanlar onları aldatıyorlar ama bizi aldatamayacaklar.

CHP’DEN MİLLİ BİR TAVIR BEKLEMİYORUZ

Ülkemizin savunma sanayini bir avuç yabancıya mahkum edenler, şimdi çıkmışlar utanmadan bizim politikamızı eleştiriyor. CHP’den yerli ve milli bir tavır beklemiyoruz. Tarihlerinde böyle bir anlayış yok. CHP’li milletvekilleri kendi ürettiğimiz İHA ve SİHA’lardan rahatsızlar. Attığımız adımlar sayesinde 2002 yılında yüzde 80’leri bulan savunma sanayi dışa bağımlılık oranımızı, yüzde 35’ler seviyesine düşürdük.

Bu CHP zihniyeti neyin satılacağını neyin işletmeye alınacağını anlamaz. Burada yapılan iş özelleştirme değiltir. İşletme hakkının belirli kısıtlamalar dahilinde BMC’ye devridir.Burada çalışan arkadaşlarımızın özlük haklarında bir eksilme olmayacaktır.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.