Kavga Etmeye Değil İş Yapmaya Geliyorum

0
156

CHP ve İYİ Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, Ankara’da, Ankara’nın çevresindeki illerden gelen çok sayıda insan olduğunu belirterek, “Ankaralılık, Ankara’da yaşamaktır. Ankara’da Başkentlilik önemlidir. Gelen herkesi, Ankaralı kabul ediyoruz. Onlar da kendilerini öyle hissediyorlar” dedi.

Seçim çalışmalarını sürdüren Yavaş Ankara’nın sorunlarını bildiğini ve bu nedenle sorunları çözmek için bürokratları yönlendireceğini söyledi.

Siyasi tartışmalara girmeden, Ankara için yapacaklarını anlatacağını ifade eden Yavaş şöyle dedi:

“Bu projelerin içinden Türkiye için de önemli projeler çıkacak. Ben belediye başkanlarının hizmetleriyle öne çıkmaları, kendilerinin görünmez olması gerektiğini düşünüyorum. Belediye başkanlarının partilerin genel başkanlarıyla veya onların siyasi görüşleriyle uğraşmaları gibi bir görevi yok. Ankara da çok önemli bir yer. 81 ili Türkiye’de bir çiçek olarak ele alırsak, Ankara bir buket. Ankara her tarafı birleştiren bir Başkent. Atatürk’ün bize emaneti. Bizden sone gelecek nesillerin de bize emaneti. Dolayısıyla, başkent kimliğini öne çıkarmak, geliri ve huzuruyla, her yönüyle öne çıkarmak ve burada yaşayan insanları mutlu etmek amacımız. 5 milyon Ankaralıyı kucaklamaya geliyoruz. Seçim bittikten sonra Ankara nefes alacak. Asla ve asla hükümetle, muhtarlarla, rakipleriyle kavga eden birisi değilim. Seçimi kazandığınız andan itibaren yapacağınız işlere yoğunlaşacağız. İşçilerimiz memurlarımız aynen işlerine devam edecek!