Seçim Sahtekarlığı Dosyası Zaman Aşımından Düştü

0
173

Seçim sahtekarlığı davası zaman aşımından düştü. İYİ Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı Genel Merkezde yaptığı açıklamada dosyanın savcılık tarafından bilerek zamanaşımına uğratıldığını iddia etti.

Paçacı şunları söyledi:

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan seçimlerde Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisinde öğretim gören ve seçim mevzuatına göre oy kullanamayacak olan 3 bin 129 askeri öğrenci, kanuna karşı hile yapılarak “Kursiyer” statüsünde gösterilip oy kullanmasını yargıya taşımıştı.

Koray Aydın İYİ Parti adına YSK, Çankaya İlçe Seçim Kurulu ve Çankaya Nüfus Müdürlüğü görevlileri hakkında 22 Kasım 2018 tarihinde suç duyurusunda bulunmuştu.

Ancak dava dosyasının kendisine sunulduğu Cumhuriyet Savcısı zamanaşımı süresini doldurmak üzere dosyayı 34 gün bekletmiş, 26 Aralık 2018 de, yani sürenin bitmesinden iki gün sonra “Zamanaşımı sebebiyle takipsizlik kararı” vermiştir.
Yargının bu yanlı tutumu maalesef tuzun koktuğunun ve adil seçimlerin tahakkukunun bizzat yargı tarafından sabote edildiğinin en bariz göstergesidir. Konuyu yakından takip ettiğimizi belirtiyor, kararı yüce Türk milletinin vicdanına havale ediyoruz.