MHP’li Vekil İhraç Ediliyor!

0
145
MHP SAMSUN MILLETVEKILI ERHAN USTA, PARTI DISIPLIN KURULUNA SEVKI ILE ILGILI ACIKLAMALARDA BULUNDU. FOTO:SAMSUN-DHA

Emeklilikte yaşa takılanlar için muhalefet tarafından verilen önergeye MHP grup başkan vekili olarak destek verdiği için Bahçeli tarafından görevden alınan Samsun milletvekili Erhan Usta’ya bir şok daha.

Samsun’da il yönetimi ile birlikte “Cumhur ittifakı olmazsa olmazımız değildir” diyen Erhan Usta, kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna verildi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Kaya yaptığı açıklamada, MHP Samsun il başkanı Taner Tekin’in görevden alındığını, Erhan Usta’nın ise kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildiğini duyurdu.

ERHAN USTA NE DEMİŞTİ

Erhan Usta sözcü’de yayınlanan haberde şunları söylemişti:


Genel başkanımız ifade etti. Jest ile rest arasında bir harf farkı var. İttifak olmazsa olmazımız değil. MHP olarak Samsun’da 7 belediye istedik ancak AK Parti 2 belediye verdi. İttifakın olup olmamasını Samsun’a has olarak düşünmemek lazım. Bizim Milliyetçi Hareket Partisi olarak isteğimiz Cumhur İttifakı’nın yerel seçimlerde de başarıya ulaşması. Bu yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi açısından da önemli. Ancak olmazsa olmaz değil. Yani ittifak mutlaka olacak diye bir şey değil

Bir ilçede Milliyetçi Hareket Partisi çok güçlü olarak görülüyor ve vatandaş istiyorsa bunun MHP’ye bırakılmaması ittifakın toplam oyuna zarar verir. Biz bu açıdan hakkaniyetli olunmasını gerektiğini ifade ediyoruz. Çünkü seçmen davranışlarına uygun hareket edilmesi lazım.