İktidar Partisi Protezlidir

0
208

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Nazır Cihangir İslam 16 yıldır iktidar olan AKP’nin ülkeyi ekonomik ve siyasi krize soktuğunu söyledi.AKP’nin protezli bir parti olduğunu söyleyen İslam “MHP’nin desteği olmadan bir şey yapamıyor. İktidar partisi proteslidir” ifadesini kullandı.

Partisince İnegöl ilçe örgütü tarafından düzenlenen konferansta konuşan İslam “Bugün geldiğimiz nokta ortada. Diyorlar ki; 2002’de iş başına geldik, kişi başına gelir 3 bin dolardı, şuan 10 bin dolara çıkardık. Burada bizi yanıltan bir şey var. Ama sen bizim borcumuzu da 500 milyar dola çıkardın. Borçları, gelir hanesine yazıyorlar. 16 yılda sayıca artış gösteren en önemli kesimlerden biri de dolar milyonerleri. Adalet gitmiş, değeri yok.” dedi.

İktidara ‘FETÖ’nün siyasi ayağını ortaya çıkarın’ çağrısı yapan İslam “Meclise getiriyoruz; FETÖ’nün siyasi ayağını ortaya çıkaralım diyoruz, AK Parti ve MHP reddediyor. 15 Temmuz’da dönemin Başbakanı Binali Yıldırım’ın kanaldaki çağrısının ardından sokağa çıkmıştım. Biz o gece sokaktaydık, bu yöneticiler neredeydi? Bunların üstü örtülü kalmaz, hakikatler bir şekilde açığa çıkar. 140 bin kişiyi işten attılar. 140 bin kişiyi neye dayanarak işten attın. Listeyi 1 günde nasıl hazırladın nerede hazırladın? Hukuk bizim asli meselelerimizdendir. İyi kötü işleyen bir hukuk düzeni, herhangi birinin keyfi hareketinden iyidir. Çünkü ıslah edebilirsiniz. Hukukun üstünlüğünde Cumhurbaşkanı ile vatandaşın eşit muamele görmesidir. Bu ülkede herkes hukuka uyana kadar mücadelemiz devam edecektir.” diye konuştu