Türkiye İçin Siyaset Yapıyoruz

0
157

İYİ Parti’yle Cumhuriyet Halk Partisi arasında devam eden, “Yerel Seçimde Güç birliği” arayışı mutlu sonlandı. 

Buna göre İYİ PARTİ’nin, Manisa, Balıkesir, Denizli, Trabzon, Kayseri, Konya, Samsun, Trabzon, Kayseri ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı adayları, Cumhuriyet Halk Partisi tarafından desteklenecek.

Buna karşılık  Cumhuriyet Halk Partisi’nin, İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Hatay, Muğla, Eskişehir, Antalya, Adana, Tekirdağ ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı adayları da İYİ Parti tarafından desteklenecek.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Musavat Dervişoğlu yaptığı açıklamada 
“İYİ Parti siyaseti ilkeler üzerinden yürütmeye kararlıdır.
Bu ifade, Türkiye’nin bir süredir alıştırıldığı “ilkesiz siyaset” gerçeği göz önüne alındığında, herhangi bir ifade değildir. Siyasete ilkeler ışığında yapmak, siyasetin her daim taşıması gereken bir sorumluluğun tarifidir” dedi.

İYİ parti olarak, Türkiye’nin ve Türk Milleti’nin bekası ve onuru için siyaset yaptıklarını anımsatan Dervişoğlu, “İYİ Parti’ye oy veren-vermeyen tüm vatandaşlarımıza karşı da sorumluluk yüklüyor. Bu sorumluluk çerçevesinde, üzerimize düşeni yaptığımızdan kimsenin şüphesi olmasın. “Bozan taraf olmayacağız” derken de, bu sorumluluğun gereği için göstereceğimiz azme işaret ediyorduk” ifadesini kullandı.