İnce, Kılıçdaroğlu’na Ne Teklif Etti?

0
204

Ben Oyun Kurucuyum!

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı ve Genel Başkan Aday adayı Muharrem İnce’nin 22 Kasım 2018 tarihinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmenin ayrıntıları ortaya çıktı.

www.yakinplan.com’un edindiği bilgiye göre İnce görüşmede Kılıçdaroğlu’na “Elinde benim gibi bir oyun kurucu var. Ben orta saha oyuncusuyum. Sür beni sahaya” dediği belirtildi.

İstanbul belediye başkan adaylığı için önseçim veya eğilim yoklaması yapılması talebini yineleyen Muharrem İnce’nin,  “Aday olursam İstanbul’u alırım. Türkiye’de rahatlar siz de rahatlarsınız” ifadesini kullandığı kaydedildi.

Görüşme süresince Kemal Kılıçdaroğlu’nun İnce’yi dinlediği, eğilim yoklaması talebine ilişkin olarak da İstanbul il yönetiminin karar vereceğini söylediği öğrenildi.

İNCE NE AÇIKLAMIŞTI?

Toplantıdan sonra Muharrem İnce basın mensuplarına şunları açıklamıştı:

Bildiklerimi, tespitlerimi, kaygılarımı ve bazı illerle ilgili bildiklerimi aktardım. Partimin emrinde olduğumu söyledim, yerel seçimlerde var gücümüzle çalışacağımı anlattım. 89’da bütün belediyeleri nasıl aldıysak bunun mümkün olabileceğini ama bunun için örgütü dikkate almamız gerektiğini anlattım.  Sandık koyarsak, bu sandığı da önseçim değil eğilim yoklaması olarak yaparsak iyi olacağını söyledim”.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here