YakınPlanTV

Nerede Faşizm Varsa Orada Direniş Vardır.

Nerede Faşizm Varsa Orada Direniş Vardır.
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
6 views
14 Kasım 2018 - 14:11
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sendika üye olmak suç mu?

HDP  İzmir Milletvekili ve Murat Çepni, sendika üyesi oldukları gerekçesi ile işten atılan TARİŞ işçilerini TBMM gündemine taşıdı.

Çepni Genel Kurulda yaptığı konuşmada  “Nerede faşizm varsa orada direniş vardır. İzmir TARİŞ’te 7 işçi sendika üyesi oldukları gerekçesiyle işten atıldılar. Onlara destek olmak için bir araya gelen 100’e yakın arkadaşları da aynı akşam gözaltına alındı ve sendikaya üye olmamak kaydıyla serbest bırakıldılar” dedi.

İşçilerin fabrika önündeki direnişinin sürdüğünü anımsatan Murat Çepni “İşçilerin talebi, yeniden işe alınmak fakat emeğin kölece koşullarda sömürüsünden, doğanın, yaşam alanlarının sermayeye peşkeş çekilmesinden beslenen, iktidarını böyle yürüten AKP rejimi, saray iktidarı, nerede bir işçi grevi varsa oraya bütün kolluk güçleriyle saldırarak direnişi kırmaya çalışıyor, tıpkı 3. Havalimanı’nda olduğu gibi. Nerede bir sömürü varsa, açlık varsa, yoksulluk varsa, savaş varsa, faşizm varsa, orada direniş vardır. Seyit Rıza’nın dediği gibi, bu da size dert olsun” ifadesini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.